Zawodnik Legii Warszawa odsunięty z powodów dyscyplinarnych. „Nikt nie jest większy od klubu” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Źródło: Legia.Net

Legia Warszawa mierzyła się w minioną sobotę w Ekstraklasie z Wartą Poznań. W kadrze na ten mecz nie znalazł się Blaž Kramer, który podpadł Koście Runjaiciowi.

Legia Warszawa po listopadowej przerwie reprezentacyjnej zmierzyła się w ramach 16. kolejki Ekstraklasy z Wartą Poznań.

Drużyna Dawida Szulczka postawiła na Łazienkowskiej bardzo trudne warunki, prowadząc w pewnym momencie nawet 2:0. Co prawda taki wynik nie utrzymał się zbyt długo. W doliczonym czasie do pierwszej połowy gola kontaktowego zaliczył Josué.

Ostatecznie Ernest Muçi ustalił wynik spotkania, trafiając na 2:2 w 63. minucie.

W kadrze meczowej na ten mecz nie znalazł się Blaž Kramer. Początkowo mogło się wydawać, że Słoweniec zmaga się z kolejnym urazem.

Kosta Runjaić, że napastnik został odsunięty od zespołu z powodów dyscyplinarnych.

- Decyzja wynikała z pewnej sprawy, z którą się nie zgadzałem, dot. jego zachowania, dlatego wykluczyłem go z kadry meczowej na jedno spotkanie. Chodzi o to, że nie chciał wystąpić w rezerwach. Nie ma zawodnika większego od klubu. W przerwie reprezentacyjnej zrodził się pomysł, by dać mu trochę więcej minut. Jeśli jest pan dobrze przygotowany, to wie, ile czasu Słoweniec spędził na boisku w ciągu ostatnich dwóch lat. Miał kontuzję, z którą zmagał się przez rok, dlatego. Z naszego punktu widzenia chcieliśmy mu pomóc i oczekiwaliśmy, by zagrał trochę w drugim zespole - wyjaśnił po sobotnim starciu niemiecki trener.

- Koniec tematu. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości. Jesteśmy poważnym klubem, w którym obowiązują pewne zasady, wierzę w odpowiedzialność piłkarzy. Dla mnie nie ma znaczenia, czy to on, Josue, czy ktokolwiek inny.

Kramer w tej kampanii zaliczył 18 występów i sześć trafień.