2024-09-23 08:29:21; Aktualizacja: 4 dni temu
Zawodnik Legii Warszawa strzelił pierwszego gola na wypożyczeniu. Są liderem tabeli Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W sobotę w ramach 10. kolejki I ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza mierzyła się z ŁKS-em Łódź. Zespół prowadzony przez Marcina Brosza zremisował to spotkanie 2:2. Jedną z bramek zdobył wypożyczony z Legii Warszawa Igor Strzałek.

Igor Strzałek po raz pierwszy został wypożyczony z Legii Warszawa na początku roku. Trafił wtedy tymczasowo do Stali Mielec, w której barwach zanotował 10 występów w Ekstraklasie. Latem zdążył trzykrotnie pojawić się na murawie w trykocie stołecznej ekipy, ale finalnie ponownie udał się do innego klubu.

Tym razem padło na Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. 20-latek zaliczył premierową asystę w jej barwach zaraz po ogłoszeniu tego ruchu. Uczynił to w wygranym 4:2 starciu z Wisłą Płock.

W sobotę zdobył z kolei swoją pierwszą bramkę. Marcin Brosz wystawił ofensywnego pomocnika w podstawowym składzie, a ten odwdzięczył się golem w 16. minucie, podwyższając prowadzenie „Słoników” z ŁKS-em Łódź na 2:0. Wcześniej samobójcze trafienie na swoje konto zapisał Łukasz Wiech.

Ostatecznie łodzianie wyszarpali w potyczce z Niecieczą remis. Najpierw straty przyjezdnych zmniejszył Antoni Młynarczyk, a rezultat na 2:2 w drugiej połowie ustalił Michał Mokrzycki.

Oznacza to, że podopieczni Brosza, którzy wygrali cztery wcześniejsze mecze, przewodzą tabeli I ligi z dorobkiem 26 punktów. Druga Wisła Płock traci do nich pięć „oczek”.

We wtorek lider zaplecza Ekstraklasy zmierzy się w Pucharze Polski z GKS-em Katowice. Potem czeka go ligowy mecz z Polonią Warszawa.

Docelowo Strzałek ma przebywać w klubie z województwa małopolskiego do końca sezonu.