Zbigniew Boniek krytycznie o transferze Rakowa Częstochowa. „Trudno to zrozumieć...”

Zbigniew Boniek krytycznie o transferze Rakowa Częstochowa. „Trudno to zrozumieć...” fot. Davide Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Raków Częstochowa sprowadził awaryjnie Dušana Kuciaka. Sensu w tym ruchu nie widzi Zbigniew Boniek, o czym powiedział na kanale Meczyki.pl.

Raków Częstochowa zaskoczył kilka dni temu, sprowadzając w ramach medycznego transferu weterana polskich boisk - Dušana Kuciaka. Słowak zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu ruchu zadebiutował w nowych barwach w starciu z Górnikiem Zabrze. Ostatecznie nie pomógł mistrzom Polski zgarnąć komplet punktów.

Niespodziewany transfer to odpowiedź na problemy kadrowe zespołu Dawida Szwargi. Podstawowy bramkarz Vladan Kovačević, zmaga się z urazem przeciążeniowym i aktualnie przechodzi intensywną rehabilitację. Pech chciał, że kontuzji doznał także Muhamed Šahinović.

Skorzystał na tym Kacper Bieszczad, który znalazł się między słupkami w meczu z Radomiakiem Radom. 21-latek nie wykorzystał swojej szansy, notując nie najlepszy występ.

Kuciak w tym sezonie nie zagrał ani razu w pierwszym zespole Lechii Gdańsk. Trudno zatem powiedzieć coś więcej o jego dyspozycji.

Zbigniew Boniek krytycznie ocenił ten ruch Rakowa Częstochowa.

- Trudno zrozumieć ściągnięcie Dušana Kuciaka. Przed meczem z Górnikiem było wiadomo, że Rakowowi „nie grozi” zdobycie mistrzostwa. Skoro masz młodego bramkarza, który popełnia błędy, to staraj się go odbudowywać. Wzięcie Kuciaka pokazuje, że nie wiadomo, jaka jest strategia klubu - tłumaczył emerytowany pomocnik na kanale Meczyki.pl.

Sprowadzenie Słowaka to niejedyny zarzut byłego prezesa PZPN-u do władz „Medalików”.

- Bardzo zawiódł mnie Raków. W najważniejszym momencie sezonu mieli kierownicę, ale nikt nią nie kierował. Zaczęto wprowadzać tam wiele zmian, które spowodowały, że zamiast walczyć o mistrza, doszło do poluzowania - dodał.

Raków po porażce z Górnikiem spadł z podium. Na ten moment zajmuje w lidze szóste miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy