Zbigniew Boniek przejechał się po klubie z Ekstraklasy. „Z DOBRYM trenerem miałby 15 punktów przewagi”

Zbigniew Boniek przejechał się po klubie z Ekstraklasy. „Z DOBRYM trenerem miałby 15 punktów przewagi” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Prawda Futbolu [YouTube]

Zbigniew Boniek nie jest zadowolony z postawy Lecha Poznań. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma zastrzeżenia do pracy Johna van den Broma, o czym opowiedział na kanale Prawda Futbolu.

Lech Poznań już na etapie eliminacji zakończył przygodę w europejskich pucharach. Naturalnie zatem cele klubu z Wielkopolski na ten sezon przeniosły się na krajowe podwórko.

Od podopiecznych Johna van den Broma oczekuje się trofeów. Poprzedni sezon uratował jedynie ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy.

Przed „Kolejorzem” jednak bardzo trudne zadanie. Alarmujący jest fakt, iż na pięć ostatnich ligowych spotkań zanotował on trzy remisy, porażkę i zaledwie jedno zwycięstwo. To znacznie skomplikowało sytuację w tabeli. 

Na ten moment Lech zajmuje trzecie miejsce, mając na koncie 29 punktów po 16. kolejkach. Do pierwszego Śląska Wrocław traci siedem „oczek”.

Zbigniew Boniek uważa, że poznańska drużyna ma potencjał, by zdominować ligę. Jak to zwykle bywa, jest jedno „ale”.

- Uważam, że Lech z dobrym, zorganizowanym trenerem, w Polsce powinien wygrywać rozgrywki z 15-18 punktami przewagi. Mógłby rywalizować tylko z Legią w teorii. W praktyce nasza liga jest taka, że każdy może z każdym rywalizować. Drużyny słabsze są lepiej poukładane niż te mocne - wyjaśnił wychowanek Zawiszy Bydgoszcz w rozmowie na kanale Prawda Futbolu.

- Nie wiem, co oni robią, jak trenują. Wydaję mi się, że oni bazują na indywidualnościach. Jak na nich patrzę, to nie mam wrażenia, że oni mają coś przygotowanego na przeciwnika pod względem taktycznym - dodał po chwili.

Lech do końca roku zagra jeszcze cztery spotkania - z Koroną Kielce, Arką Gdynia w Pucharze Polski, Piastem Gliwice i Radomiakiem Radom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy