Zbigniew Boniek wbił szpilkę José Mourinho

Zbigniew Boniek wbił szpilkę José Mourinho fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Retesport

Zbigniew Boniek na antenie Retesport pochwalił decyzję działaczy AS Romy o postawieniu na Daniele De Rossiego i jednocześnie wbił szpilkę w José Mourinho.

W połowie stycznia doszło do zaskakującej zmiany na ławce szkoleniowej AS Romy. Działacze stracili cierpliwość do José Mourinho, który co prawda włożył do gabloty trofeum za zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy, ale sytuacja w lidze w trwającym sezonie nie wyglądała już tak kolorowo. Portugalczyk zostawił klub na dziewiątej lokacie.

Jego miejsce zajął Daniele De Rossi, czyli klubowa legenda, który jednak w swoim trenerskim CV miał jedynie bardzo nieudany epizod w SPAL.

Włoch AS Romę poprowadził dotychczas w siedmiu spotkaniach, w których pięciokrotnie wygrywał oraz zaliczył remis i porażkę.

Na antenie Retesport, Zbigniew Boniek, który w koszulce „Giallorossich” wystąpił 76 razy, powiedział, że spodziewał się, że z 40-latka będzie dobry szkoleniowiec.

- De Rossi? Aby zostać silnym trenerem, musisz trenować silne drużyny. Już kiedy grał w piłkę, zrozumiałem, że ma wszelkie cechy potrzebne do bycia szkoleniowcem. Klub dokonał mądrego wyboru - ocenił decyzję działaczy były prezes PZPN.

- Teraz widzę spokój w drużynie i to mi się podoba. Cieszę się, że teraz nie triumfuje tylko jeden człowiek. Z Feyenoordem Roma wygrała jako drużyna, jako klub. Wcześniej wygrywał tylko Jose Mourinho, a przy porażkach to była wyłącznie wina zawodników - gorzko ocenił portugalskiego szkoleniowca Boniek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy