Zlatan Ibrahimović uderza w plebiscyt Złotej Piłki: Chcą mieć Pana Idealnego

Zlatan Ibrahimović uderza w plebiscyt Złotej Piłki: Chcą mieć Pana Idealnego fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Bild

W trakcie bogatej piłkarskiej kariery Zlatan Ibrahimović strzelił mnóstwo bramek i zdobył wiele drużynowych oraz indywidualnych nagród, lecz w jego dorobku brakuje prestiżowej Złotej Piłki. Szwed kontrowersyjnie wypowiedział się o całym plebiscycie.

W najbliższy wtorek Zlatan Ibrahimović oraz Robert Lewandowski staną naprzeciw siebie w walce o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dodatkowy smaczek w ich rywalizacji stanowi fakt, że żadnemu z nich nie udało się nigdy zdobyć trofeum za wygraną w plebiscycie Złotej Piłki, choć na przestrzeni całej kariery zasługiwali, by mieć je w dorobku.

W minionym roku na skutek kontrowersyjnej decyzji Złota Piłka została przyznana Leo Messiemu, choć większość ekspertów, kibiców oraz piłkarzy była zgodna, że triumfatorem powinien zostać Lewandowski.

Znany z ciętego, ostrego języka oraz mało dyplomatycznych wypowiedzi Szwed postanowił zabrać głos na temat całego plebiscytu, a także przebiegu samego głosowania. W jego odczuciu o zwycięstwie nie decydują wyłącznie kwestie boiskowe.

- Te nagrody mają charakter polityczny. Chcą mieć Pana Idealnego. Jeśli mówisz to, co myślisz, nie dostajesz tych nagród. Ale dla mnie to nic nie zmienia. Nie czyni mnie to ani lepszym, ani gorszym – mówi Ibrahimović.

Jego słowa znajdują pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem wobec najnowszych wprowadzonych przepisów, głosujący w plebiscycie Złotej Piłki będą brać pod uwagę również zachowanie zawodnika poza boiskiem, tak by stanowił on jak najlepszy przykład dla młodych i aspirujących do wielkiej piłki graczy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy