Złota Piłka 2022: Tak głosowali internauci

Złota Piłka 2022: Tak głosowali internauci fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

„L'Équipe” opublikowało wyniki internetowego głosowania na zwycięzców między innymi Złotej Piłki. W ich opinii, na tytuł najlepszego zawodnika roku zasłużył Karim Benzema przed Robertem Lewandowskim oraz Mohamedem Salahem.

W tym roku magazyn „France Football” zmienił zasady przyznawania najbardziej prestiżowej nagrody w organizowanej przez siebie gali w paryskim Théâtre du Châtelet.

Poprzednio ta wyjątkowa statuetka była wręczana najlepszemu piłkarzowi globu za cały roczny okres gry na poziomie klubowym oraz reprezentacyjnym na podstawie głosów otrzymanych ze strony zaproszonych dziennikarzy ze świata.

Teraz wyboru zwycięzcy Złotej Piłki dokonuje się na podstawie rezultatów z jednego pełnego sezonu i głosów zebranych od stu dziennikarzy z krajów mieszczących się w najlepszej setce w rankingu FIFA. Organizatorzy plebiscytu uznali, że w ten sposób będzie on bardziej sprawiedliwy.

Oczywiście po ogłoszeniu końcowych rezultatów nie brakowało w komentarzach głosów niezadowolenia, wynikających z zajęcia różnych miejsc przez poszczególnych zawodników nie tylko w najważniejszym plebiscycie, ale też w pozostałych.

Z tego powodu „L'Équipe” pokusiło się o ujawnienie rezultatów głosowania internautów na najlepszego piłkarza i piłkarkę, bramkarza oraz zawodnika do lat 21 globu.

Kibice zgodzili się ze wszystkimi najważniejszymi werdyktami dziennikarzy. Tym samym według nich, Złote Piłki zasłużenie powędrowały do Karima Benzemy i Alexii Putellas, a nagroda najlepszego golkipera do Thibauta Courtois.

Różnice pojawiają się za to na pozostałych pozycjach, ponieważ fani stwierdzili, że wyżej od Sadio Mané i Kevina De Bruyne'a powinni się znaleźć odpowiednio Robert Lewandowski (czwarty w głosowaniu dziennikarzy) oraz Mohamed Salah (piąty w głosowaniu dziennikarzy).

Tu rozbieżności nie są aż tak duże w przeciwieństwie do Trofeum Jaszyna, gdzie za plecami reprezentanta Belgii, w opinii kibiców, umiejscowieni zostali Mike Maignan (piąty w głosowaniu dziennikarzy) i Yassine Bounou (dziewiąty w głosowaniu dziennikarzy).

Internauci nie zgodzili się za to z werdyktem poprzednich zwycięzców Złotej Piłki w kwestii przekazania Trofeum Kopy w ręce Gaviego. U nich większym uznaniem cieszył się Eduardo Camavinga, który w ostatecznym rozrachunku wyprzedziłby wychowanka Barcelony oraz Jude'a Bellinghama i Jamala Musialę. Anglik oraz Niemiec zamieniliby się pozycjami.

***

Złota Piłka 2022: Karim Benzema triumfatorem nagrody. Znamy też miejsca 2-10!

Złota Piłka 2022: Miejsca 11-20 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2022: Miejsca 21-30 [OFICJALNIE]

Le Trophée Kopa 2022: Nagroda zostaje w Barcelonie. Gavi najlepszym młodym piłkarzem [OFICJALNIE]

Trofeum Jaszyna 2022: Thibaut Courtois najlepszym bramkarzem świata [OFICJALNIE]

Robert Lewandowski z wyróżnieniem imienia Gerda Müllera [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy