Złota Piłka 2022: Tak głosowali internauci

Złota Piłka 2022: Tak głosowali internauci fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

„L'Équipe” opublikowało wyniki internetowego głosowania na zwycięzców między innymi Złotej Piłki. W ich opinii, na tytuł najlepszego zawodnika roku zasłużył Karim Benzema przed Robertem Lewandowskim oraz Mohamedem Salahem.

W tym roku magazyn „France Football” zmienił zasady przyznawania najbardziej prestiżowej nagrody w organizowanej przez siebie gali w paryskim Théâtre du Châtelet.

Poprzednio ta wyjątkowa statuetka była wręczana najlepszemu piłkarzowi globu za cały roczny okres gry na poziomie klubowym oraz reprezentacyjnym na podstawie głosów otrzymanych ze strony zaproszonych dziennikarzy ze świata.

Teraz wyboru zwycięzcy Złotej Piłki dokonuje się na podstawie rezultatów z jednego pełnego sezonu i głosów zebranych od stu dziennikarzy z krajów mieszczących się w najlepszej setce w rankingu FIFA. Organizatorzy plebiscytu uznali, że w ten sposób będzie on bardziej sprawiedliwy.

Oczywiście po ogłoszeniu końcowych rezultatów nie brakowało w komentarzach głosów niezadowolenia, wynikających z zajęcia różnych miejsc przez poszczególnych zawodników nie tylko w najważniejszym plebiscycie, ale też w pozostałych.

Z tego powodu „L'Équipe” pokusiło się o ujawnienie rezultatów głosowania internautów na najlepszego piłkarza i piłkarkę, bramkarza oraz zawodnika do lat 21 globu.

Kibice zgodzili się ze wszystkimi najważniejszymi werdyktami dziennikarzy. Tym samym według nich, Złote Piłki zasłużenie powędrowały do Karima Benzemy i Alexii Putellas, a nagroda najlepszego golkipera do Thibauta Courtois.

Różnice pojawiają się za to na pozostałych pozycjach, ponieważ fani stwierdzili, że wyżej od Sadio Mané i Kevina De Bruyne'a powinni się znaleźć odpowiednio Robert Lewandowski (czwarty w głosowaniu dziennikarzy) oraz Mohamed Salah (piąty w głosowaniu dziennikarzy).

Tu rozbieżności nie są aż tak duże w przeciwieństwie do Trofeum Jaszyna, gdzie za plecami reprezentanta Belgii, w opinii kibiców, umiejscowieni zostali Mike Maignan (piąty w głosowaniu dziennikarzy) i Yassine Bounou (dziewiąty w głosowaniu dziennikarzy).

Internauci nie zgodzili się za to z werdyktem poprzednich zwycięzców Złotej Piłki w kwestii przekazania Trofeum Kopy w ręce Gaviego. U nich większym uznaniem cieszył się Eduardo Camavinga, który w ostatecznym rozrachunku wyprzedziłby wychowanka Barcelony oraz Jude'a Bellinghama i Jamala Musialę. Anglik oraz Niemiec zamieniliby się pozycjami.

***

Złota Piłka 2022: Karim Benzema triumfatorem nagrody. Znamy też miejsca 2-10!

Złota Piłka 2022: Miejsca 11-20 [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2022: Miejsca 21-30 [OFICJALNIE]

Le Trophée Kopa 2022: Nagroda zostaje w Barcelonie. Gavi najlepszym młodym piłkarzem [OFICJALNIE]

Trofeum Jaszyna 2022: Thibaut Courtois najlepszym bramkarzem świata [OFICJALNIE]

Robert Lewandowski z wyróżnieniem imienia Gerda Müllera [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy