Znamy szczegóły porozumienia Alexandra Nübela z Bayernem Monachium

Znamy szczegóły porozumienia Alexandra Nübela z Bayernem Monachium fot. Bayern
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Alexander Nübel przedłużył umowę z Bayernem Monachium. O szczegółowych warunkach porozumienia pisze Florian Plettenberg.

Z racji wygasającego 30 czerwca 2025 roku kontraktu i zbliżenia się przez Manuela Neuera do końca kariery, „Gwiazda Południa” podjęła temat przedłużenia współpracy z bramkarzem przebywającym na wypożyczeniu.

Strony wspólnie uznały, że obecny układ jest najlepszy. To znaczy piłkarz gra regularnie w Stuttgarcie i przygotowuje się do zastąpienia kapitana Bawarczyków.

Biorąc to pod uwagę, wypożyczenie zostało przedłużone o dwa lata. Z kolei umowa obowiązuje teraz do połowy 2029 roku. Jak się okazuje, w porozumieniu znalazło się też kilka innych zapisów.

Przede wszystkim wcześniejszy kontrakt stracił rację bytu wraz z podpisem i zaczął obowiązywać nowy, z wyższym wynagrodzeniem.

Florian Plettenberg donosi, że dodatkowo za wypożyczenie nadal płacić muszą „Szwaby”, a Bayern Monachium może skrócić pobyt zawodnika, ale ma to czas do wiosny 2025 roku.

Co więcej, jeśli ostatecznie z jakichś powodów Alexander Nübel nie wróci na Allianz Arenę przed startem sezon 2026/2027, w życie wejdzie zapis o automatycznej dwunastomiesięcznej prolongacie umowy i dokument będzie ważny do 30 czerwca 2030 roku.

Jak zatem widać, mamy do czynienia z bardzo rozbudowanym kontraktem autora dwunastu czystych kont w 29 występach podczas trwającej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy