Dłuższa przerwa Iniesty

Źródło: Catalunya Radio I Sport

Andrés Iniesta doznał kontuzji w niedzielnym meczu Barcelony z Atlético.

„Duma Katalonii” wygrała w dzisiejszym hicie z „Rojiblancos” 1:0. Bramkę na wagę niezwykle ważnego zwycięstwa dla Barcelony zdobył Leo Messi, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W tym momencie podopieczni Ernesto Valverde mają osiem punktów przewagi nad madrytczykami i są już bardzo blisko tytułu mistrzowskiego.

Iniesta opuścił dzisiaj murawę jeszcze przed przerwą. W jego miejsce na boisku pojawił się André Gomes. Barcelona bardzo szybko opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że Hiszpan uszkodził mięsień dwugłowy prawego uda. Katalończycy dodali, że więcej szczegółów na temat stanu zdrowia gwiazdora przekażą jutro.

Media z Półwyspu Iberyjskiego, w tym m.in. Catalunya Ràdio, już teraz podają jednak, że Iniestę czeka dłuższa przerwa. Prawdopodobnie nie zobaczymy go na boisku przez najbliższe trzy, cztery tygodnie.

33-latek rozegrał w tym sezonie w sumie 30 spotkań w koszulce „Dumy Katalonii”. Strzelił w nich jednego gola i zanotował trzy asysty.

Przypomnijmy, że już 14 marca Barcelona rozegra rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea. Mecz numer jeden zakończył się wynikiem 1:1.