EURO 2020: Jack Grealish komentuje zwycięstwo Anglików

Szymon Klauza
Źródło: The Athletic

Jack Grealish mimo że na boisku w meczu pomiędzy Anglią a Niemcami pojawił się dopiero w 69. minucie, zdążył zmienić losy spotkania. 25-latek po meczu odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy.

W ostatnich dniach Gareth Southgate nie mógł odpędzić się od pytań dziennikarzy na temat Jacka Grealisha. Duża część publiki domagała się, aby ten dostał od niego więcej minut w kolejnym etapie turnieju.

W starciu z Niemcami, Anglicy do przerwy nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Po przerwie sytuacja się powtórzyła, dlatego Southgate postanowił wpuścić na plac gry zawodnika Aston Villi. Ten z kolei odwdzięczył mu się za zaufanie w najlepszy możliwy sposób. Najpierw miał udział przy bramce na 1:0, a następnie bezpośrednio asystował przy trafieniu Harry’ego Kane’a. Do tego 25-letni pomocnik znakomicie napędzał akcję swojej drużyny.

Mimo to Grealish bardzo skromnie odpowiedział na pytanie dziennikarza na temat jego roli w tym spotkaniu.

– W tym wszystkim nie ja jestem najważniejszy, a zespół. Ale miło jest, gdy ludzie skandują twoje imię. Selekcjoner powiedział mi, abym wyszedł i wyraził siebie, bawił się z uśmiechem na twarzy i na szczęście dla mnie wykreowałem jedną z bramek – zaczął.

– Jeśli się o tobie mówi, musisz robić coś dobrze. To było niewiarygodne uczucie, bycie wiwatowanym przez fanów, którzy śpiewali przyśpiewkę na moją cześć. Chciałem im się odwdzięczyć – stwierdził.

Grealish skomentował również występ Harry'ego Kane'a.

– Myślę, że jest tak wiele taktycznych aspektów w trakcie spotkania, że Harry Kane ma czasami ciężko. Rywale podwajają go, a on najwięcej porusza się w naszym zespole – dodał.

Zobacz ostatnie transfery Wisła Kraków chciała bardziej. Puchar Polski dla „Białej Gwiazdy” [WIDEO] Piłkarski kryminał w wykonaniu zawodnika Pogoni Szczecin. To będzie mu długo wypominane [WIDEO] „Kibicowskie zdjęcie roku”. Wyjątkowy obrazek przy okazji finału Pucharu Polski [FOTO] Rafał Gikiewicz zachwycony piłkarzem Wisły Kraków. „Gra Lobotkę” Sandro Tonali usłyszał wyrok za obstawianie spotkań w Anglii [OFICJALNIE] Efektowna oprawa kibiców Wisły Kraków w finale Pucharu Polski [FOTO] Bayern Monachium może zapomnieć o jego zatrudnieniu. „Nic się nie zmieniło”