Kamil Glik zawieszony we Włoszech [OFICJALNIE]

Źródło: ANSA

Kamil Glik nie pomoże Benevento w najbliższych meczach Serie B.

Glik został ukarany czerwoną kartką już w 25. minucie ostatniego meczu ligowego Benevento z Frosinone (1:4). Było to efektem ostrego wejścia w kolano jednego z rywali w środkowej strefie boiska. Chwilę wcześniej sędzia główny meczu przerwał grę i początkowo nie widział dokładnie ataku Glika, ale po przeanalizowaniu akcji dzięki systemowi VAR nie miał wątpliwości, że defensor powinien opuścić murawę.

Dzisiaj wyjaśniło się, że Glik nie zagra w trzech najbliższych meczach Benevento z powodu nałożonego na niego zawieszenia. 33-letni środkowy obrońca nie pomoże tym samym swojej drużynie w starciach z Pisą, Regginą oraz Vicenzą (21, 27 i 30 listopada).

Do tej pory Glik wystąpił w 10 meczach Serie B, opuszczając dwie kolejki. W jednym ze spotkań nie zagrał z powodu pierwszej czerwonej kartki otrzymanej w tym sezonie.

Jego Benevento z dorobkiem 19 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli drugiej ligi włoskiej.