Liga Europy: Wszyscy grają, ale i tak zawsze wygrywa Sevilla

Paweł Machitko

Sevilla potwierdziła status dominatora Ligi Europy. Wygrała te rozgrywki już po raz czwarty od ich przemianowania na tę nazwę, a dodatkowo wcześniej dwa razy triumfowała też w Pucharze UEFA.

Spotkanie Sevilli z Interem Mediolan zaczęło się od trzęsienia ziemi, Diego Carlos sfaulował w polu karnym Romelu Lukaku, a karę wymierzył sam Belg. Wieczór zresztą zwieńczyła również ta para - pięknie przewrotką uderzył Diego Carlos, a piłka niefortunnie odbiła się od Lukaku i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Samira Handanovicia.

W międzyczasie działo się mnóstwo rzeczy, szczególnie w pierwszej połowie. Najpierw na trafienie z karnego Lukaku podwójnie odpowiedział Luuk de Jong, a potem na 2-2 gola strzelił Diego Godin. Wszystkie te trzy bramki padły, jak można byłoby się spodziewać po ich autorach, po uderzeniach głową.

Kiedy wydawało się, że wynik z pierwszej połowie utrzyma się na koniec drugiej części, w 74. minucie padł wspomniany gol na 3-2.

Pasjonujący turniej w Kolonii skończył się sukcesem. Niestety, bez udziału publiczności, ale udało się go dograć w pełnym zdrowiu zawodników i na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Triumfy Sevilli w Pucharze UEFA i Lidze Europy: 2005/2006, 2006/2007, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, 2019/2020.