Mathys Tel przeszedł do historii Bayernu Monachium drugi raz w ciągu jednego dnia

Źródło: OptaFranz

Mathys Tel może zaliczyć tę sobotę do udanych. 17-latek strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu Bundesligi ze Stuttgartem.

Mathys Tel rozpoczął sobotnie spotkanie ligowe ze Stuttgartem w podstawowym składzie Bayernu Monachium i już dzięki temu przeszedł do historii bawarskiego klubu jako najmłodszy piłkarz, który znalazł się w jego jedenastce na mecz Bundesligi. Pozyskany latem z Rennes zawodnik na tym nie poprzestał.

W 36. minucie akcję Bayernu rozpoczął Joshua Kimmich, który długim podaniem z własnej połowy uruchomił na skrzydle Alphonso Daviesa. Lewy obrońca monachijczyków płasko dograł piłkę na środek pola karnego, a tam doszedł do niej Tel, który strzałem lewą nogą umieścił ją w siatce.

Trafiając do siatki, francuski napastnik stał się najmłodszym strzelcem gola w historii Bayernu w Bundeslidze. Tel zdobył bramkę, mając 17 lat i 136 dni.

Bayern zapłacił latem za Tela aż 20 milionów euro, do czego dochodzą bonusy, mimo jego niewielkiego doświadczenia w grze wśród seniorów. Kolejnymi golami nastolatek może jednak się szybko spłacić.

Bayern prowadzi ze Stuttgartem 1:0. Przed drużynami jeszcze druga połowa spotkania.