OFICJALNIE: Reprezentacja Polski znów zagra z najlepszymi. Nowy format Ligi Narodów zatwierdzony!

fot. UEFA
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Reprezentacja Polski będzie ponownie rywalizować w Dywizji A w Lidze Narodów. UEFA potwierdziła wprowadzenie korekty w formacie rozgrywania turnieju otwierającym drużynom dodatkową furtkę do gry w Mistrzostwach Europy czy Świata.

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził na posiedzeniu w Lublanie zmiany wprowadzone do sposobu rozgrywania Ligi Narodów. Tym samym reprezentacja Polski nie zaliczy ostatecznie spadku z Dywizji A do B i w kolejnej edycji turnieju ponownie będzie mierzyć się z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich nosiła się już od pewnego czasu z zamiarem dokonania pewnych korekt w nowo powstałych rozgrywkach, aby te stały się jeszcze bardziej atrakcyjne oraz przejrzyste. Z tego też powodu zdecydowano się na zwiększenie liczby uczestników w Dywizjach A, B i C do szesnastu, którzy zostaną podzieleni na cztery grupy po cztery zespoły.

Spośród nich najlepsze ekipy z najwyższej klasy ponownie zmierzą się o zwycięstwo w całej Lidze Narodów. Z kolei pozostali zwycięzcy grup z niższych dywizji awansują do wyższej oraz otworzą przed sobą dodatkową furtkę do gry w Mistrzostwach Europy czy Świata. Natomiast najsłabsze drużyny zaliczą tym razem spadek do niższej dywizji.

Losowanie grup drugiej edycji Ligi Narodów odbędzie się 3 marca 2020 roku w Amsterdamie.

PODZIAŁ DRUŻYN NA II EDYCJĘ LIGI NARODÓW

Dywizja A: Holandia, Francja, Szwajcaria, Belgia, Portugalia, Włochy, Anglia, Hiszpania, Niemcy (uniknięcie spadku), Islandia (uniknięcie spadku), Polska (uniknięcie spadku), Chorwacja (uniknięcie spadku), Ukraina (awans z Dywizji B), Szwecja (awans z Dywizji B), Bośnia i Hercegowina (awans z Dywizji B), Dania (awans z Dywizji B).

Dywizja B: Czechy, Rosja, Austria, Walia, Słowacja (uniknięcie spadku), Turcja (uniknięcie spadku), Irlandia Północna (uniknięcie spadku), Irlandia (uniknięcie spadku), Szkocja (awans z Dywizji C), Norwegia (awans z Dywizji C), Finlandia (awans z Dywizji C), Serbia (awans z Dywizji C), Izrael (drugie miejsce w Dywizji C), Bułgaria (drugie miejsce w Dywizji C), Węgry (drugie miejsce w Dywizji C), Rumunia (drugie miejsce w Dywizji C).

Dywizja C: Albania, Grecja, Czarnogóra, Cypr (uniknięcie spadku), Estonia (uniknięcie spadku), Słowenia (uniknięcie spadku), Litwa (uniknięcie spadku), Gruzja (awans z Dywizji D), Białoruś (awans z Dywizji D), Kosowo (awans z Dywizji D), Macedonia Północna (awans z Dywizji D), Kazachstan (drugie miejsce w Dywizji D), Luksemburg (drugie miejsce w Dywizji D), Azerbejdżan (drugie miejsce w Dywizji D), Armenia (drugie miejsce w Dywizji D), Mołdawia (najlepsza z trzeciego miejsca w Dywizji D)

Dywizja D: Łotwa, Andora, San Marino, Wyspy Owcze, Malta, Gibraltar, Liechtenstein.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Sergio Ramos rozchwytywany Maciej Skorża chce wrócić! Jeden warunek Odejdzie czy zostanie?! Marek Papszun musi zdecydować w sprawie ważnego piłkarza Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” To będzie pierwszy wygrany zatrudnienia Nielsa Frederiksena w Lechu Poznań? „Będzie walczył o pierwszy skład” Marco Reus negocjuje transfer. Ten kierunek go zainteresował Lech Poznań chciał doprowadzić do głośnego powrotu. „Był nieosiągalny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy