Piątek bez gola w piątym meczu ligowym z rzędu. Gattuso wypowiedział się na temat Polaka

Źródło: DAZN I Milannews.it

Milan wygrał w sobotę z Fiorentiną 1:0. Niestety trwa seria bez gola Krzysztofa Piątka.

Bramkę na wagę zwycięstwa dla „Rossonerich” zdobył Hakan Çalhanoğlu, który trafił do siatki jeszcze przed przerwą. Gol Turka przedłużył nadzieje Milanu na awans do Ligi Mistrzów. W tym momencie tracą oni punkt do Interu, ale ten nie rozegrał jeszcze meczu w ramach 36. kolejki. Atalanta wyprzedza go o trzy „oczka”.

Piątek wyszedł na sobotni mecz w podstawowym składzie mediolańczyków. Murawę opuścił w 74. minucie, kiedy to został zmieniony przez Patricka Cutrone. Dla Polaka było to piąte ligowe spotkanie z rzędu bez trafienia. Szkoleniowiec „Rossonerich”, Gennaru Gattuso, zachowuje jednak spokój.

- Musimy myśleć o zespole. Musimy jeszcze bardziej skupić się na atakowaniu z głębi pola. Piątek dobrze się porusza. Zrozumiał, że musi pomagać drużynie. To normalne, że nie utrzymał średniej strzelanych goli z okresu gry w Genoi i pierwszych miesięcy z nami. Dzisiaj kilka razy mógł wyjść na bliższy słupek - powiedział 41-latek.

Piątek ma obecnie na koncie 21 goli w Serie A. Do końca sezonu mediolańczykom pozostały do rozegrania dwa spotkania. Piłkarze Gattuso zmierzą się jeszcze z Frosinone oraz SPAL.