POTWIERDZONE: Wielkie osłabienie Arsenalu na hit z Manchesterem United

Źródło: Sky Sports

Arsène Wenger potwierdził, że Alexandre Lacazette nie zagra w sobotnim meczu Premier League z Manchesterem United.

W środę „Kanonierzy” wygrali z Huddersfield 5:0, a pierwszą bramkę dla londyńczyków zdobył właśnie Lacazette. 26-latek nie wyszedł jednak na drugą połowę spotkania. W jego miejsce na murawie pojawił się Olivier Giroud, który sam trafił potem dwukrotnie do siatki.

- Alexandre doznał urazu. To kontuzja pachwiny i na pewno nie będzie on dostępny w weekend. Wróci pewnie za jakiś czas - stwierdził po ostatnim gwizdku Wenger. Nie wiadomo więc jeszcze, jak długo potrwa przerwa w grze francuskiego napastnika, ale nie zobaczymy go w hicie z „Czerwonymi Diabłami”.

Odkąd „Laca” przeniósł się latem do Arsenalu z Olympique Lyon, rozegrał w jego barwach 15 spotkań. Francuz strzelił w nich siedem goli i zanotował asystę. Wszystkie trafienia zaliczył w spotkaniach Premier League.

Hitowe spotkanie pomiędzy „Kanonierami” a MU rozpocznie się w sobotę o 18:30. Jeśli Arsenalowi uda się wygrać, zbliży się w tabeli do „Czerwonych Diabłów” na punkt.