Premier League: Składy na Everton - Arsenal [OFICJALNIE]

Kamil Freliga
Źródło: Everton | Arsenal

Wiemy już, w jakich składach drużyny Evertonu i Arsenalu rozpoczną mecz w ramach 15. kolejki Premier League.

Gospodarze spróbują w poniedziałkowy wieczór przerwać fatalną serię jak dotąd ośmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa. Taka passa musiała sprawić, że coraz bardziej realne wydaje się pożegnanie z Rafą Benitezem. Everton w całym sezonie zgromadził tylko piętnaście punktów i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli.

Z powodu kontuzji hiszpański menedżer nie może skorzystać z usług Dominica Calverta-Lewina, Toma Daviesa i Salomona Rondona. Do treningów z drużyną wrócili już André Gomes i Yerry Mina, ale tylko ten drugi znalazł się w podstawowym składzie.

Arsenal też rozgrywał w tygodniu prestiżowe spotkanie. „Kanonierzy” przegrali z Manchesterem United 2:3. Zwycięstwo z Evertonem pozwoli im jednak wyprzedzić „Czerwone Diabły” (i Tottenham) w tabeli i zbliżyć się zaledwie na jeden punkt do czwartego obecnie West Hamu. Pomoże w tym wracający po dłuższej przerwie Granit Xhaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Everton: Pickford - Digné, Mina, Keane, Coleman - Doucouré, Allan, Gray, Townsend, Gordon - Richarlison

Rezerwowi: Begovic, Gomes, Delph, Iwobi, Gbamin, Tosun, Kenny, Brantwhaite, Holgate

Arsenal: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney - Partey, Xhaka, Saka, Ødegaard, Martinelli - Lacazatte

Rezerwowi: Okonkwo, Cédric, Holding, Tavares, Lokonga, Pepé, Elneny, Aubameyang, Nketiah

Więcej na temat: Składy Anglia Everton FC Arsenal FC