Puchar Króla: Sensacyjna porażka klubu LaLigi. Znamy wyniki 1/16 finału

Piotr Trochimowicz
Źródło: RFEF

6 i 7 stycznia odbyły się mecze w ramach 1/16 finału Pucharu Króla z udziałem między innymi 17 drużyn LaLigi.

Broniący tytułu Real Madryt pokonał czwartoligową Arandinę 3:1. Bramki dla „Królewskich” zdobywali Joselu z rzutu karnego, Brahim Díaz i Rodrygo, a w końcówce spotkania piłkę do własnej siatki skierował Nacho.

Nieoczekiwane problemy w starciu z czwartoligowym Barbastro napotkała Barcelona, która do przerwy prowadziła 1:0 po golu Fermína Lópeza. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Raphinha. Jednak dziewięć minut później kontaktowym trafieniem odpowiedział Adrià de Mesa. W 88. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski, który w tym meczu wszedł z ławki rezerwowych. W doliczonym czasie czwartoligowiec również wywalczył „jedenastkę”, wykorzystaną następnie przez Marca Prata. Ostatecznie „Blaugranie” udało się wygrać 3:2.

Niespodzianką zakończyły się derby Wysp Kanaryjskich, w których występujące na co dzień w LaLiga2 Tenerife pokonało Las Palmas 2:0. Obie drużyny w drugiej połowie musiały grać w osłabieniu po czerwonych kartkach dla José Amo i Juliána Araujo.

W dogrywce rozstrzygnęły się spotkania Rayo Vallecano z Huescą, Osasuny z CD Castellón i Valencii z Cartageną.

Mecz trzecioligowego Unionistas de Salamanca z Villarrealem przerwano natomiast po 90 minutach przy stanie 1:1 z powodu awarii oświetlenia. Dogrywka odbyła się dzisiaj o godzinie 16:30 i nie padło w niej więcej goli. Ostatecznie Unionistas de Salamanca awansował po serii rzutów karnych.

Deportivo Alavés - Real Betis 1:0

Unionistas de Salamanca - Villarreal 1:1 (7:6)

Zobacz ostatnie transfery Maik Nawrocki z głośnym powrotem? „Sprawdziłem, zapytałem” Marek Papszun jednak nie dla Rakowa Częstochowa?! 35-krotny mistrz kraju wkracza do gry Trzęsienie ziemi w FC Barcelonie. Xavi na wylocie?! Alphonso Davies zmieni zdanie w sprawie letniego transferu?! OFICJALNIE: Reprezentacja Francji na EURO 2024. Wielkie powroty, wielcy nieobecni OFICJALNIE: Szeroka kadra Holandii na EURO 2024. Gwiazda Serie A znowu bez debiutu Rozegrał ponad 80 spotkań dla Legii Warszawa, odejdzie po sezonie?! „Nie ma porozumienia, ale...”