Stanisław Czerczesow łączony z nowym klubem

Źródło: Vesti.ru

Pracujący obecnie na Węgrzech Stanisław Czerczesow znalazł się na celowniku Trabzonsporu - informuje między innymi Vesti.ru.

Stanisław Czerczesow od grudnia 2021 roku jest trenerem Ferencvárosi TC. W poprzednim sezonie zdobył z drużyną tytuł mistrza Węgier oraz puchar kraju. Chociaż jego podopieczni nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich ligowych spotkań, to przewodzą ligowej tabeli również w trwających rozgrywkach, mając obecnie sześć punktów przewagi nad Kecskeméti TE.

Do niedawna zespół rywalizował też w Lidze Europy, gdzie wygrał swoją grupę z AS Monaco, Trabzonsporem i Crveną zvezdą, by ulec w 1/8 finału Bayerowi Leverkusen.

Czerczesow zbiera dobre recenzje za swoją pracę i zdaniem rosyjskich mediów władze Ferencvárosi TC chcą przedłużyć z nim kontrakt, który wygasa w połowie 2024. Jednocześnie pojawiają się informacje o zainteresowaniu jego osobą ze strony innego klubu, a mianowicie Trabzonsporu.

Mowa o mistrzu Turcji, który ten sezon ma słabszy, bo zajmuje szóste miejsce w tabeli. W tym momencie z ekipą pracuje tymczasowo Ihsan Derelioglu.

59-letni Czerczesow w sezonie 2015/2016 prowadził Legię Warszawa, z którą został mistrzem Polski i zdobył puchar kraju.