55 interesujących piłkarzy Ligue 1 z wygasającymi umowami

55 interesujących piłkarzy Ligue 1 z wygasającymi umowami fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Rozgrywki piłkarskie w topowych europejskich ligach wkraczają w decydującą fazę. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem listy ciekawych zawodników, którzy lada moment mogą być dostępni na rynku na zasadzie wolnego transferu.

Kontynuujemy nasz przegląd kadr poszczególnych zespołów, przechodząc do przedstawienia graczy z wygasającymi kontraktami z Ligue 1.

Z tych zmagań wyselekcjonowaliśmy 55 interesujących zawodników z dobiegającymi końca umowami.

Wśród nich znajdują się już tacy, którzy wiedzą, że spędzają ostatnie tygodnie w obecnych drużynach. Na razie nie jest ich zbyt wielu, ponieważ większość pozostaje w grze o nowe kontrakty.

***

56 interesujących zawodników Premier League z wygasającymi umowami

56 interesujących piłkarzy Serie A z wygasającymi umowami

53 interesujących piłkarzy Bundesligi z wygasającymi umowami. Są do wzięcia latem!

65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

***

LISTA 55 INTERESUJĄCYCH PIŁKARZY Z LIGUE 1 Z 30 CZERWCA 2023 ROKU JAKO KOŃCEM UMOWY:

Wahbi Khazri (Montpellier, 1991)– doświadczony napastnik jest ważną postacią w szatni, dlatego klub bierze pod uwagę przedłużenie współpracy. Sam piłkarz nie zamyka jednak drzwi do odejścia, dlatego w tej chwili wszystkie opcje są możliwe.

Evann Guessand (Nantes, 2001) – po dobrych występach atakujący wróci latem do OGC Nice i niewykluczone, że otrzyma szansę. W ostateczności klub może wystawić go na sprzedaż, a chętnych na pewno nie zabraknie.

Marcus Coco (Nantes, 1996) – Francuz już teraz odbiera oferty od innych ekip, dlatego „Kanarki” muszą się śpieszyć, jeśli chcą kontynuować współpracę. Skrzydłowy podczas trwającej kampanii nie gra regularnie w wyjściowym składzie, więc zapowiadają się trudne negocjacje.

Sébastien Corchia (Nantes, 1990) – prawy defensor może nie jest najważniejszym piłkarzem zespołu, jednak odgrywa znaczącą rolę nie tylko w szatni, ale i na boisku. Dojście do porozumienia nie powinno stanowić problemu.

Jonathan Bamba (Lille, 1996) – znakomity skrzydłowy szykuje się do zmiany pracodawcy i od przyszłego sezonu ujrzymy go już w nowych barwach. Może to być trykot Fiorentiny, z którą łączony jest też piłkarz. Inna opcja to Atalanta.

Rémy Cabella (Lille, 1990) – ofensywny pomocnik po powrocie do Francji radzi sobie znakomicie, a jego celem jest dalsza współpraca z „Mastifami”. Wobec tego należy oczekiwać jego pozostania.

Ismaily (Lille, 1990) – przed doznaniem kontuzji Brazylijczyk występował regularnie i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, zawodnik podpisze nowy kontrakt.

Benoît Costil (Lille, 1987) – odkąd w styczniu golkiper przybył do ekipy, jeszcze w niej nie zadebiutował. W tej sytuacji najpewniej po sezonie dojdzie do rozstania.

José Fonte (Lille, 1983) – klub wciąż czeka, jaką decyzję w sprawie przyszłości podejmie wiekowy kapitan. Z racji wciąż zadowalającej formy można sobie wyobrazić dalszą grę Portugalczyka na Stade Pierre-Mauroy.

Hamari Traoré (Stade Rennais, 1992) – Malijczyk coraz poważniej myśli o opuszczeniu Francji i kontynuowaniu kariery w Premier League. Taką możliwość daje mu Fulham, które już w styczniu dążyło do jego angażu. Do dwóch razy sztuka? Bardzo możliwe.

Adil Rami (Troyes, 1985) – mistrz świata z 2018 roku niedawno wrócił do podstawowego składu. W przypadku podtrzymania tego trendu wypracowanie konsensusu nie powinno być problemem. Sam defensor jest zadowolony ze swojego pobytu w obecnym klubie.

Oumar Gonzalez (AC Ajaccio, 1998) – AC Ajaccio walczy w tym sezonie o utrzymanie, a więc trudno przewidzieć przyszłość wszystkich zawodników klubu z Korsyki. Dotyczy to również Oumara Gonzaleza, czyli podstawowego stopera w taktyce trenera Oliviera Pantaloniego. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu ponoć trwają.

Youcef Belaïli (AC Ajaccio, 1992) – 31-latek prezentuje się przyzwoicie w tym sezonie, zdobywając w lidze sześć goli i notując pięć asyst. Do Ajaccio dołączył w październiku ubiegłego roku, podpisując krótkoterminowy kontrakt. Skrzydłowy zapewnia, że chciałby pozostać na Stade François-Coty.

Mounaïm El Idrissy (AC Ajaccio, 1999) – 24-letni napastnik do tej pory ustrzelił pięć spotkań w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Piłkarz z marokańskimi korzeniami to drugi najlepszy strzelec AC Ajaccio, które skłania się ku kontynuacji tej współpracy. Sam zawodnik nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Ismaël Diallo (AC Ajaccio, 1997) – 27-letni Iworyjczyk gra w tej kampanii często (23 występy), lecz trudno go za coś wyróżnić. Defensor na Stade François-Coty występuje od pięciu lat i pomógł korsykańskiej ekipie awansować do Ligue 1. W przypadku ewentualnego spadku AC Ajaccio z pewnością byłby nadal ważną częścią drużyny.

Romain Hamouma (AC Ajaccio, 1987) – 36-letni weteran trafił do AC Ajaccio z Saint-Étienne zeszłego lata z misją pełnienie roli rezerwowego napastnika. Z powodu kontuzji Hamouma przegapił już trzynaście spotkań, a więc trudno uznać ten transfer za udany.

Benjamin Leroy (AC Ajaccio, 1989) – 33-latek to podstawowy golkiper AC Ajaccio w tym sezonie. Jego liczby raczej szału nie robią (44 stracone gole, trzy czyste konta), aczkolwiek trudno oczekiwać lepszych bramkarza przedostatniej drużyny w tabeli. Leroy występuje na Stade François-Coty od 2018 roku, dlatego władze liczą na jego pozostanie.

Michaël Barreto (AC Ajaccio, 1991) – francuski pomocnik nie odgrywa istotniej roli w drużynie prowadzonej przez Oliviera Pantaloniego. Wychowanek Troyes nie dobił nawet do 900 minut w tym sezonie, pełniąc głównie rolę zmiennika. 32-latek powinien skupić się na poszukiwaniach nowego pracodawcy.

Cédric Avinel (AC Ajaccio, 1986) – 36-letni stoper w trykocie AC Ajaccio uzbierał już 188 występów. 13-krotny reprezentant Gwadelupy, mimo zaawansowanego wieku, zanotował w tym sezonie 20 spotkań. Avinel to przede wszystkim ważna postać w szatni klubu z Korsyki, z którym awansował w poprzedniej kampanii do Ligue 1.

Mathieu Coutadeur (AC Ajaccio, 1986) – kolejny weteran w składzie AC Ajaccio, którego przyszłość jest niejasna. Filigranowy pomocnik z Le Mans to kapitan „Les Acéistes” i postać niezwykle szanowana przez kibiców. W jego kontrakcie widnieje opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy, lecz do tej pory nie wiadomo, czy klub z Korsyki z niej skorzysta.

Chaker Alhadhur (AC Ajaccio, 1991) – Alhadhur, a więc nominalny lewy defensor, zasłynął z tego, że w styczniu podczas Pucharu Narodów Afryki był zmuszony wystąpić w zespole Komorów na pozycji bramkarza. W piłce klubowej nie ma o czym wspominać - w tym sezonie nie pojawił się na murawie ani razu. Wychowanek Nantes z pewnością opuści wkrótce Stade François-Coty.

Vito Mannone (Lorient, 1985) – po trudnych latach były bramkarz Arsenalu, któremu wróżono sporą karierę, odrodził się w szeregach Lorient. Doświadczony Włoch w barwach drużyny walczącej o europejskie puchary uzbierał już 17 występów, notując cztery czyste konta. Mimo to ambitne Lorient może nie oferować mu nowego kontraktu, celując w letni transfer nowego bramkarza.

Saîf-Eddine Khaoui (Clermont Foot 63, 1995) – były piłkarz Olympique'u Marsylia prezentuje się w tym sezonie nierówno. Autor czterech goli i trzech asyst w Ligue 1 chciałby kontynuować karierę w klubie, w którym występuje również Mateusz Wieteska. W kontrakcie reprezentanta Tunezji zawarto opcję przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy, a więc przed nim decydujące tygodnie.

Haris Belkebla (Stade Brestois 29, 1994) – 29-letni środkowy pomocnik jest gwiazdą Brestu, grając wszystko od deski do deski. Decyzję o przyszłości odkłada do ostatniej chwili, bo liczy na większy wybór. W przeszłości interesowały się nim między innymi Lille i 1. FC Köln. Zapewne sporo będzie zależało też od kwestii utrzymania lub spadku Brestu.

Jean-Kévin Duverne (Stade Brestois 29, 1997) - podstawowy środkowy obrońca Brestu już zdecydował. Zmieni barwy. Zaraz po zakończeniu sezono dowiemy się, kto jest jego nowym pracodawcą.

Loïc Rémy (Stade Brestois 29, 1987) – weteran francuskich boisk umowę podpisał w lutym, ale do tej pory nie zadebiutował. W połowie kwietnia dopiero wróci na murawę i zdecyduje się też jego przyszłość.

Alexander Djiku (Strasbourg, 1994) – środkowy obrońca wyjaśni przyszłość po zakończeniu batalii o utrzymanie w Ligue 1. Reprezentant Ghany nie będzie miał problemu z ewentualnym znalezieniem nowego klubu.

Kévin Gameiro (Strasbourg, 1987) – doświadczony napastnik strzelił w tym sezonie siedem bramek. Powinno to wystarczyć do pozostania w Ligue 1, ale podobnie jak w wielu przypadkach powyżej - decyzja jest odłożona w czasie.

Maxime Le Marchand (Strasbourg, 1989) – doświadczenie jest po jego stronie. To doświadczenie ma pomóc w utrzymaniu, a niebawem potem powinno dojść do przedłużenia kontraktu.

Dimitri Liénard (Strasbourg, 1988) – kapitan drużyny, jej podpora od 2013 roku. Jeżeli lewy pomocnik będzie chciał grać dalej, umowa zostanie przedłużona.

Branco van den Boomen (Toulouse, 1995) – eksperci widzą w 27-latku wkrótce reprezentanta Holandii (pięć bramek i siedem asyst w 27 meczach Ligue 1 na środku pomocy mówią same za siebie). Ale najpierw trzeba przejść do większego zespołu. W jego kontekście wymienia się między innymi Beşiktaş. Ofert będzie jednak sporo, to rewelacja trwającego sezonu.

Stijn Spierings (Toulouse, 1996) – rodak van den Boomena to następna podpora Toulouse. Może liczyć na przedłużenie umowy, ale i na ciekawy transfer. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach.

Mikkel Desler  (Toulouse, 1995) – opcja kontraktowa prawego obrońcy została wykorzystana. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, wkrótce oficjalne potwierdzenie.

Maxime Dupé (Toulouse, 1993) – wszyscy w Toulouse czekają na decyzję podstawowego bramkarza. Ma ona nie zależeć od ostatecznej pozycji drużyny w tabeli ligowej, a rozmowy między stronami trwają.

Brecht Dejaegere (Toulouse, 1991) – kapitan ekipy z Tuluzy jest kuszony przez Girondins de Bordeaux, ale nic nie zostało postanowione. Belg może równie dobrze zostać na kolejne dwa lata w swoim obecnym klubie.

Ross Barkley (OGC Nice, 1993) – przenosiny na Lazurowe Wybrzeże były dla Anglika pierwszym zagranicznym doświadczeniem w karierze. Na boiskach Ligue 1 pojawia się regularnie, choć z reguły nie gra od pierwszej minuty. W styczniu strzelił dwa gole, trafiając do siatki w meczu z Rennes, a także notując dublet z Montpellier. Być może zostanie w klubie na dłużej.

Dante (OGC Nice, 1983) – związany w przeszłości między innymi z Bayernem Monachium środkowy obrońca jest kapitanem drużyny. W styczniu Brazylijczyk został zapytany o swoją przyszłość. Mimo 39 lat na karku nie planuje jeszcze przejścia na piłkarską emeryturę. Chciałby grać przynajmniej do 2024 roku.

Aaron Ramsey (OGC Nice, 1990) – podobnie jak Barkley dołączył do zespołu w zeszłym roku na zasadzie wolnego transferu. Walijczyk notuje więcej minut na murawie. Były zawodnik Arsenalu czy Juventusu niedawno odparł, że nie wie jeszcze, czy przedłuży kontrakt i jak potoczą się jego dalsze losy.

Jérôme Boateng (Olympique Lyon, 1988) – tylko sześć występów w tym sezonie. W grudniu pojawiła się informacje, że jest na wylocie z klubu, a nawet, że może odejść z niego już zimą. Finalnie do niczego takiego nie doszło, a po czasie 34-letni stoper zaprzeczył doniesieniom o rozmowach z działaczami w sprawie zakończenia współpracy. Ostatnio temat powrócił. Zainteresowanie jego osobą mają wykazywać kluby z Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych.

Houssem Aouar (Olympique Lyon, 1998) – z Lyonem związany od 2009 roku. Media łączyły go z transferem już w przeszłości. Teraz sprawa wydaje się przesądzona, chociaż pomocnik nie podjął jeszcze decyzji, gdzie chce kontynuować karierę. W marcu niemieccy dziennikarze zasugerowali, że jest bardzo blisko przenosin do Eintrachtu Frankfurt. Wśród chętnych do jego zakontraktowania Footmercato.net wymieniło również Napoli, Real Betis i Romę.

Moussa Dembélé (Olympique Lyon, 1996) – on też był bohaterem wielu transferowych plotek na przestrzeni lat. Po poprzednim sezonie, w czasie którego strzelił 21 goli w lidze francuskiej, obecny jest dla niego dużo słabszy. Na koncie ma trzy trafienia. Niewykluczone, że latem zmieni otoczenie. W jego kierunku spogląda Olympique Marsylia, ale również kluby z innych lig, w tym Galatasaray.

Alexis Sánchez (Olympique Marsylia, 1988) – pod względem strzeleckim rozgrywa najlepszy sezon od lat, czym przyczynił się do zajmowania przez Marsylię drugiego miejsca w tabeli. Podpisał z nią tylko roczny kontrakt, ale szanse na jego przedłużenie są duże. Chilijczyk przyznał niedawno, że chce kontynuować karierę w OM.

Sead Kolašinac (Olympique Marsylia, 1993) – na Stade Vélodrome trafił na początku poprzedniego roku, kończąc przygodę z Arsenalem. Ostatnimi czasy Bośniak gra, jeśli tylko jest zdrowy. Defensor jest groźny pod bramką rywala. Ukłuł już w ligowych starciach z AS Monaco, Toulouse, Lorient oraz Rennes.

Lionel Messi (Paris Saint-Germain, 1987) – przyszłość mistrza świata to jedna wielka niewiadoma. Media co jakiś czas przekazują na jego temat zupełnie różne informacje, często sobie przecząc. Do niedawna najbardziej realną opcją wydawało się przedłużenie współpracy z paryżanami. Cały czas może do tego dojść, ale w tle pozostaje zainteresowanie ze strony Al-Hilal, Interu Miami czy nawet powrotu do Barcelony. Pewni kolejnego kroku w wykonaniu Argentyńczyka będziemy mogli być dopiero w momencie ukazania się oficjalnego komunikatu.

Sergio Ramos (Paris Saint-Germain, 1986) – sytuacja dotycząca jego przyszłości przypomina tę z Messim, bo na razie wiemy, że nic nie wiemy. „L'Equipe” twierdzi, że legenda Realu Madryt jest szczęśliwa w Paryżu i otwarta na dłuższy pobyt w nim. Wydaje się, że PSG podchodzi do sprawy podobnie, chociaż rozmowy na temat nowej umowy podobno dopiero ruszyły.

Souleyman Doumbia (Angers, 1996) – wychowanek PSG nie wyobraża sobie kontynuowania kariery na zapleczu Ligue 1 w obliczu otrzymania w ostatnim czasie dwóch zaproszeń do kadry Wybrzeża Kości Słoniowej. W związku z tym rozgląda się za klubem, gwarantującym mu rywalizację na najwyższym poziomie.

Sada Thioub (Angers, 1995) – ofensywny zawodnik nie odgrywa istotnej roli w czerwonej latarni francuskiej elity, więc nie powinien zamykać się na ewentualne kontynuowania kariery w niższej klasie w dotychczasowym zespole. O ile ten zechce go mieć jeszcze w kadrze.

Loïs Diony (Angers, 1992) – środkowy napastnik był nie tak dawno transferowany za sumę wynoszącą dziesięć milionów euro. Ta wartość w żadnym stopniu nie znalazła odzwierciedlenia na boisku. Na domiar złego leczy obecnie zerwane więzadło krzyżowe, co z pewnością nie ułatwi mu poszukiwań nowego pracodawcy.

Faouzi Ghoulam (Angers, 1991) – doświadczony obrońca znajdował się jeszcze parę sezonów temu na radarach europejskiej czołówki. Odniesienie kilku poważnych urazów przekreśliło jego szanse na grę o najwyższe cele na Starym Kontynencie i teraz stara się odbudować w Angers przed zaliczeniem przeprowadzki do mocniejszego zespołu

Farid El Melali (Angers, 1997) – wszechstronny piłkarz jest etatowym rezerwowym w Angers, więc nie powinien wybrzydzać przy pojawieniu się propozycji ewentualnego przedłużenia współpracy z obecnym pracodawcą.

Abdoulaye Bamba (Angers, 1990) – boczny obrońca występuje w francuskim zespole nieprzerwanie od stycznia 2017 roku. Najlepsze momenty w Angers ma już za sobą, ale jeśli zajdzie potrzeba spróbuje mu pomóc powrócić do Ligue 1.

Pierrick Capelle (Angers, 1987) – 35-letni zawodnik jest ważnym punktem w szatni francuskiej drużyny i jeżeli nie zgłosi się po niego żaden inny klub, to albo zostanie w obecnym, albo zakończy karierę.

Birama Touré (Auxerre, 1992) – kapitan beniaminka walczy z nim o pozostanie w Ligue 1. Osiągnięcie tego celu może mu zapewnić podpisanie nowego kontraktu, bo do tej pory wystąpił we wszystkich spotkaniach o punkty i tylko raz zszedł z boiska przed końcem regulaminowego czasu gry.

Mathias Autret (Auxerre, 1991) – ofensywny pomocnik najlepsze lata kariery ma za sobą. Ostatnio zaprzyjaźnił się z ławką rezerwowych, co nie daje mu nadziei na podpisanie nowego kontraktu z obecnym pracodawcą.

Julian Jeanvier (Auxerre, 1992) – środkowy obrońca nie może się pochwalić notowaniem korzystnych rezultatów w barwach Auxerre w momencie znajdowania się na boisku. W związku z tym trudno sobie wyobrazić, że otrzyma propozycję przedłużenia współpracy.

***

Pozostali zawodnicy związani z zespołami z LaLigi z wygasającymi umowami wraz z końcem czerwca 2023 roku:

  • Yanis Cimignani (AC Ajaccio),
  • Jean Botué (AC Ajaccio),
  • Florian Chabrolle (AC Ajaccio),
  • Mohamed Youssouf (AC Ajaccio),
  • Alassane N'Diaye (AC Ajaccio),
  • Ghjuvanni Quilichini (AC Ajaccio),
  • Melvin Zinga (Angers),
  • Ali Kalla (Angers),
  • Théo Borne (Angers),
  • Denys Bain (Auxerre),
  • Rémy Dugimont (Auxerre),
  • Grégoire Coudert (Stade Brestois 29),
  • Eiji Kawashima (Strasbourg),
  • Rhys Healey (Toulouse),
  • Pedro Mendes (Montpellier),
  • Bingourou Kamara (Montpellier),
  • Mathías Suárez (Montpellier),
  • Thibault Tamas (Montpellier),
  • Charles Traoré (FC Nantes),
  • Denis Petric (FC Nantes),
  • Jessy Moulin (Troyes),
  • Elias Damergy (Stade Rennais),
  • Teddy Bartouche (Lorient),
  • Lucas Margueron (Clermont Foot 63),
  • Souleymane Cissé (Clermont Foot 63),
  • Oliver Kamdem (Clermont Foot 63),
  • Ismaël Boura (RC Lens),
  • Steven Fortes (RC Lens),
  • Adrien Louveau (RC Lens)
  • Nicolas Penneteau (Stade de Reims).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy