55 interesujących piłkarzy Ligue 1 z wygasającymi umowami

2023-04-03 00:22:24; Aktualizacja: 1 rok temu
55 interesujących piłkarzy Ligue 1 z wygasającymi umowami Fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja Źródło: Transfery.info

Rozgrywki piłkarskie w topowych europejskich ligach wkraczają w decydującą fazę. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem listy ciekawych zawodników, którzy lada moment mogą być dostępni na rynku na zasadzie wolnego transferu.

Kontynuujemy nasz przegląd kadr poszczególnych zespołów, przechodząc do przedstawienia graczy z wygasającymi kontraktami z Ligue 1.

Z tych zmagań wyselekcjonowaliśmy 55 interesujących zawodników z dobiegającymi końca umowami.

Wśród nich znajdują się już tacy, którzy wiedzą, że spędzają ostatnie tygodnie w obecnych drużynach. Na razie nie jest ich zbyt wielu, ponieważ większość pozostaje w grze o nowe kontrakty.

***

56 interesujących zawodników Premier League z wygasającymi umowami

56 interesujących piłkarzy Serie A z wygasającymi umowami

53 interesujących piłkarzy Bundesligi z wygasającymi umowami. Są do wzięcia latem!

65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

***

LISTA 55 INTERESUJĄCYCH PIŁKARZY Z LIGUE 1 Z 30 CZERWCA 2023 ROKU JAKO KOŃCEM UMOWY:

Wahbi Khazri (Montpellier, 1991)– doświadczony napastnik jest ważną postacią w szatni, dlatego klub bierze pod uwagę przedłużenie współpracy. Sam piłkarz nie zamyka jednak drzwi do odejścia, dlatego w tej chwili wszystkie opcje są możliwe.

Evann Guessand (Nantes, 2001) – po dobrych występach atakujący wróci latem do OGC Nice i niewykluczone, że otrzyma szansę. W ostateczności klub może wystawić go na sprzedaż, a chętnych na pewno nie zabraknie.

Marcus Coco (Nantes, 1996) – Francuz już teraz odbiera oferty od innych ekip, dlatego „Kanarki” muszą się śpieszyć, jeśli chcą kontynuować współpracę. Skrzydłowy podczas trwającej kampanii nie gra regularnie w wyjściowym składzie, więc zapowiadają się trudne negocjacje.

Sébastien Corchia (Nantes, 1990) – prawy defensor może nie jest najważniejszym piłkarzem zespołu, jednak odgrywa znaczącą rolę nie tylko w szatni, ale i na boisku. Dojście do porozumienia nie powinno stanowić problemu.

Jonathan Bamba (Lille, 1996) – znakomity skrzydłowy szykuje się do zmiany pracodawcy i od przyszłego sezonu ujrzymy go już w nowych barwach. Może to być trykot Fiorentiny, z którą łączony jest też piłkarz. Inna opcja to Atalanta.

Rémy Cabella (Lille, 1990) – ofensywny pomocnik po powrocie do Francji radzi sobie znakomicie, a jego celem jest dalsza współpraca z „Mastifami”. Wobec tego należy oczekiwać jego pozostania.

Ismaily (Lille, 1990) – przed doznaniem kontuzji Brazylijczyk występował regularnie i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, zawodnik podpisze nowy kontrakt.

Benoît Costil (Lille, 1987) – odkąd w styczniu golkiper przybył do ekipy, jeszcze w niej nie zadebiutował. W tej sytuacji najpewniej po sezonie dojdzie do rozstania.

José Fonte (Lille, 1983) – klub wciąż czeka, jaką decyzję w sprawie przyszłości podejmie wiekowy kapitan. Z racji wciąż zadowalającej formy można sobie wyobrazić dalszą grę Portugalczyka na Stade Pierre-Mauroy.

Hamari Traoré (Stade Rennais, 1992) – Malijczyk coraz poważniej myśli o opuszczeniu Francji i kontynuowaniu kariery w Premier League. Taką możliwość daje mu Fulham, które już w styczniu dążyło do jego angażu. Do dwóch razy sztuka? Bardzo możliwe.

Adil Rami (Troyes, 1985) – mistrz świata z 2018 roku niedawno wrócił do podstawowego składu. W przypadku podtrzymania tego trendu wypracowanie konsensusu nie powinno być problemem. Sam defensor jest zadowolony ze swojego pobytu w obecnym klubie.

Oumar Gonzalez (AC Ajaccio, 1998) – AC Ajaccio walczy w tym sezonie o utrzymanie, a więc trudno przewidzieć przyszłość wszystkich zawodników klubu z Korsyki. Dotyczy to również Oumara Gonzaleza, czyli podstawowego stopera w taktyce trenera Oliviera Pantaloniego. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu ponoć trwają.

Youcef Belaïli (AC Ajaccio, 1992) – 31-latek prezentuje się przyzwoicie w tym sezonie, zdobywając w lidze sześć goli i notując pięć asyst. Do Ajaccio dołączył w październiku ubiegłego roku, podpisując krótkoterminowy kontrakt. Skrzydłowy zapewnia, że chciałby pozostać na Stade François-Coty.

Mounaïm El Idrissy (AC Ajaccio, 1999) – 24-letni napastnik do tej pory ustrzelił pięć spotkań w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Piłkarz z marokańskimi korzeniami to drugi najlepszy strzelec AC Ajaccio, które skłania się ku kontynuacji tej współpracy. Sam zawodnik nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Ismaël Diallo (AC Ajaccio, 1997) – 27-letni Iworyjczyk gra w tej kampanii często (23 występy), lecz trudno go za coś wyróżnić. Defensor na Stade François-Coty występuje od pięciu lat i pomógł korsykańskiej ekipie awansować do Ligue 1. W przypadku ewentualnego spadku AC Ajaccio z pewnością byłby nadal ważną częścią drużyny.

Romain Hamouma (AC Ajaccio, 1987) – 36-letni weteran trafił do AC Ajaccio z Saint-Étienne zeszłego lata z misją pełnienie roli rezerwowego napastnika. Z powodu kontuzji Hamouma przegapił już trzynaście spotkań, a więc trudno uznać ten transfer za udany.

Benjamin Leroy (AC Ajaccio, 1989) – 33-latek to podstawowy golkiper AC Ajaccio w tym sezonie. Jego liczby raczej szału nie robią (44 stracone gole, trzy czyste konta), aczkolwiek trudno oczekiwać lepszych bramkarza przedostatniej drużyny w tabeli. Leroy występuje na Stade François-Coty od 2018 roku, dlatego władze liczą na jego pozostanie.

Michaël Barreto (AC Ajaccio, 1991) – francuski pomocnik nie odgrywa istotniej roli w drużynie prowadzonej przez Oliviera Pantaloniego. Wychowanek Troyes nie dobił nawet do 900 minut w tym sezonie, pełniąc głównie rolę zmiennika. 32-latek powinien skupić się na poszukiwaniach nowego pracodawcy.

Cédric Avinel (AC Ajaccio, 1986) – 36-letni stoper w trykocie AC Ajaccio uzbierał już 188 występów. 13-krotny reprezentant Gwadelupy, mimo zaawansowanego wieku, zanotował w tym sezonie 20 spotkań. Avinel to przede wszystkim ważna postać w szatni klubu z Korsyki, z którym awansował w poprzedniej kampanii do Ligue 1.

Mathieu Coutadeur (AC Ajaccio, 1986) – kolejny weteran w składzie AC Ajaccio, którego przyszłość jest niejasna. Filigranowy pomocnik z Le Mans to kapitan „Les Acéistes” i postać niezwykle szanowana przez kibiców. W jego kontrakcie widnieje opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy, lecz do tej pory nie wiadomo, czy klub z Korsyki z niej skorzysta.

Chaker Alhadhur (AC Ajaccio, 1991) – Alhadhur, a więc nominalny lewy defensor, zasłynął z tego, że w styczniu podczas Pucharu Narodów Afryki był zmuszony wystąpić w zespole Komorów na pozycji bramkarza. W piłce klubowej nie ma o czym wspominać - w tym sezonie nie pojawił się na murawie ani razu. Wychowanek Nantes z pewnością opuści wkrótce Stade François-Coty.

Vito Mannone (Lorient, 1985) – po trudnych latach były bramkarz Arsenalu, któremu wróżono sporą karierę, odrodził się w szeregach Lorient. Doświadczony Włoch w barwach drużyny walczącej o europejskie puchary uzbierał już 17 występów, notując cztery czyste konta. Mimo to ambitne Lorient może nie oferować mu nowego kontraktu, celując w letni transfer nowego bramkarza.

Saîf-Eddine Khaoui (Clermont Foot 63, 1995) – były piłkarz Olympique'u Marsylia prezentuje się w tym sezonie nierówno. Autor czterech goli i trzech asyst w Ligue 1 chciałby kontynuować karierę w klubie, w którym występuje również Mateusz Wieteska. W kontrakcie reprezentanta Tunezji zawarto opcję przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy, a więc przed nim decydujące tygodnie.

Haris Belkebla (Stade Brestois 29, 1994) – 29-letni środkowy pomocnik jest gwiazdą Brestu, grając wszystko od deski do deski. Decyzję o przyszłości odkłada do ostatniej chwili, bo liczy na większy wybór. W przeszłości interesowały się nim między innymi Lille i 1. FC Köln. Zapewne sporo będzie zależało też od kwestii utrzymania lub spadku Brestu.

Jean-Kévin Duverne (Stade Brestois 29, 1997) - podstawowy środkowy obrońca Brestu już zdecydował. Zmieni barwy. Zaraz po zakończeniu sezono dowiemy się, kto jest jego nowym pracodawcą.

Loïc Rémy (Stade Brestois 29, 1987) – weteran francuskich boisk umowę podpisał w lutym, ale do tej pory nie zadebiutował. W połowie kwietnia dopiero wróci na murawę i zdecyduje się też jego przyszłość.

Alexander Djiku (Strasbourg, 1994) – środkowy obrońca wyjaśni przyszłość po zakończeniu batalii o utrzymanie w Ligue 1. Reprezentant Ghany nie będzie miał problemu z ewentualnym znalezieniem nowego klubu.

Kévin Gameiro (Strasbourg, 1987) – doświadczony napastnik strzelił w tym sezonie siedem bramek. Powinno to wystarczyć do pozostania w Ligue 1, ale podobnie jak w wielu przypadkach powyżej - decyzja jest odłożona w czasie.

Maxime Le Marchand (Strasbourg, 1989) – doświadczenie jest po jego stronie. To doświadczenie ma pomóc w utrzymaniu, a niebawem potem powinno dojść do przedłużenia kontraktu.

Dimitri Liénard (Strasbourg, 1988) – kapitan drużyny, jej podpora od 2013 roku. Jeżeli lewy pomocnik będzie chciał grać dalej, umowa zostanie przedłużona.

Branco van den Boomen (Toulouse, 1995) – eksperci widzą w 27-latku wkrótce reprezentanta Holandii (pięć bramek i siedem asyst w 27 meczach Ligue 1 na środku pomocy mówią same za siebie). Ale najpierw trzeba przejść do większego zespołu. W jego kontekście wymienia się między innymi Beşiktaş. Ofert będzie jednak sporo, to rewelacja trwającego sezonu.

Stijn Spierings (Toulouse, 1996) – rodak van den Boomena to następna podpora Toulouse. Może liczyć na przedłużenie umowy, ale i na ciekawy transfer. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach.

Mikkel Desler  (Toulouse, 1995) – opcja kontraktowa prawego obrońcy została wykorzystana. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, wkrótce oficjalne potwierdzenie.

Maxime Dupé (Toulouse, 1993) – wszyscy w Toulouse czekają na decyzję podstawowego bramkarza. Ma ona nie zależeć od ostatecznej pozycji drużyny w tabeli ligowej, a rozmowy między stronami trwają.

Brecht Dejaegere (Toulouse, 1991) – kapitan ekipy z Tuluzy jest kuszony przez Girondins de Bordeaux, ale nic nie zostało postanowione. Belg może równie dobrze zostać na kolejne dwa lata w swoim obecnym klubie.

Ross Barkley (OGC Nice, 1993) – przenosiny na Lazurowe Wybrzeże były dla Anglika pierwszym zagranicznym doświadczeniem w karierze. Na boiskach Ligue 1 pojawia się regularnie, choć z reguły nie gra od pierwszej minuty. W styczniu strzelił dwa gole, trafiając do siatki w meczu z Rennes, a także notując dublet z Montpellier. Być może zostanie w klubie na dłużej.

Dante (OGC Nice, 1983) – związany w przeszłości między innymi z Bayernem Monachium środkowy obrońca jest kapitanem drużyny. W styczniu Brazylijczyk został zapytany o swoją przyszłość. Mimo 39 lat na karku nie planuje jeszcze przejścia na piłkarską emeryturę. Chciałby grać przynajmniej do 2024 roku.

Aaron Ramsey (OGC Nice, 1990) – podobnie jak Barkley dołączył do zespołu w zeszłym roku na zasadzie wolnego transferu. Walijczyk notuje więcej minut na murawie. Były zawodnik Arsenalu czy Juventusu niedawno odparł, że nie wie jeszcze, czy przedłuży kontrakt i jak potoczą się jego dalsze losy.

Jérôme Boateng (Olympique Lyon, 1988) – tylko sześć występów w tym sezonie. W grudniu pojawiła się informacje, że jest na wylocie z klubu, a nawet, że może odejść z niego już zimą. Finalnie do niczego takiego nie doszło, a po czasie 34-letni stoper zaprzeczył doniesieniom o rozmowach z działaczami w sprawie zakończenia współpracy. Ostatnio temat powrócił. Zainteresowanie jego osobą mają wykazywać kluby z Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych.

Houssem Aouar (Olympique Lyon, 1998) – z Lyonem związany od 2009 roku. Media łączyły go z transferem już w przeszłości. Teraz sprawa wydaje się przesądzona, chociaż pomocnik nie podjął jeszcze decyzji, gdzie chce kontynuować karierę. W marcu niemieccy dziennikarze zasugerowali, że jest bardzo blisko przenosin do Eintrachtu Frankfurt. Wśród chętnych do jego zakontraktowania Footmercato.net wymieniło również Napoli, Real Betis i Romę.

Moussa Dembélé (Olympique Lyon, 1996) – on też był bohaterem wielu transferowych plotek na przestrzeni lat. Po poprzednim sezonie, w czasie którego strzelił 21 goli w lidze francuskiej, obecny jest dla niego dużo słabszy. Na koncie ma trzy trafienia. Niewykluczone, że latem zmieni otoczenie. W jego kierunku spogląda Olympique Marsylia, ale również kluby z innych lig, w tym Galatasaray.

Alexis Sánchez (Olympique Marsylia, 1988) – pod względem strzeleckim rozgrywa najlepszy sezon od lat, czym przyczynił się do zajmowania przez Marsylię drugiego miejsca w tabeli. Podpisał z nią tylko roczny kontrakt, ale szanse na jego przedłużenie są duże. Chilijczyk przyznał niedawno, że chce kontynuować karierę w OM.

Sead Kolašinac (Olympique Marsylia, 1993) – na Stade Vélodrome trafił na początku poprzedniego roku, kończąc przygodę z Arsenalem. Ostatnimi czasy Bośniak gra, jeśli tylko jest zdrowy. Defensor jest groźny pod bramką rywala. Ukłuł już w ligowych starciach z AS Monaco, Toulouse, Lorient oraz Rennes.

Lionel Messi (Paris Saint-Germain, 1987) – przyszłość mistrza świata to jedna wielka niewiadoma. Media co jakiś czas przekazują na jego temat zupełnie różne informacje, często sobie przecząc. Do niedawna najbardziej realną opcją wydawało się przedłużenie współpracy z paryżanami. Cały czas może do tego dojść, ale w tle pozostaje zainteresowanie ze strony Al-Hilal, Interu Miami czy nawet powrotu do Barcelony. Pewni kolejnego kroku w wykonaniu Argentyńczyka będziemy mogli być dopiero w momencie ukazania się oficjalnego komunikatu.

Sergio Ramos (Paris Saint-Germain, 1986) – sytuacja dotycząca jego przyszłości przypomina tę z Messim, bo na razie wiemy, że nic nie wiemy. „L'Equipe” twierdzi, że legenda Realu Madryt jest szczęśliwa w Paryżu i otwarta na dłuższy pobyt w nim. Wydaje się, że PSG podchodzi do sprawy podobnie, chociaż rozmowy na temat nowej umowy podobno dopiero ruszyły.

Souleyman Doumbia (Angers, 1996) – wychowanek PSG nie wyobraża sobie kontynuowania kariery na zapleczu Ligue 1 w obliczu otrzymania w ostatnim czasie dwóch zaproszeń do kadry Wybrzeża Kości Słoniowej. W związku z tym rozgląda się za klubem, gwarantującym mu rywalizację na najwyższym poziomie.

Sada Thioub (Angers, 1995) – ofensywny zawodnik nie odgrywa istotnej roli w czerwonej latarni francuskiej elity, więc nie powinien zamykać się na ewentualne kontynuowania kariery w niższej klasie w dotychczasowym zespole. O ile ten zechce go mieć jeszcze w kadrze.

Loïs Diony (Angers, 1992) – środkowy napastnik był nie tak dawno transferowany za sumę wynoszącą dziesięć milionów euro. Ta wartość w żadnym stopniu nie znalazła odzwierciedlenia na boisku. Na domiar złego leczy obecnie zerwane więzadło krzyżowe, co z pewnością nie ułatwi mu poszukiwań nowego pracodawcy.

Faouzi Ghoulam (Angers, 1991) – doświadczony obrońca znajdował się jeszcze parę sezonów temu na radarach europejskiej czołówki. Odniesienie kilku poważnych urazów przekreśliło jego szanse na grę o najwyższe cele na Starym Kontynencie i teraz stara się odbudować w Angers przed zaliczeniem przeprowadzki do mocniejszego zespołu

Farid El Melali (Angers, 1997) – wszechstronny piłkarz jest etatowym rezerwowym w Angers, więc nie powinien wybrzydzać przy pojawieniu się propozycji ewentualnego przedłużenia współpracy z obecnym pracodawcą.

Abdoulaye Bamba (Angers, 1990) – boczny obrońca występuje w francuskim zespole nieprzerwanie od stycznia 2017 roku. Najlepsze momenty w Angers ma już za sobą, ale jeśli zajdzie potrzeba spróbuje mu pomóc powrócić do Ligue 1.

Pierrick Capelle (Angers, 1987) – 35-letni zawodnik jest ważnym punktem w szatni francuskiej drużyny i jeżeli nie zgłosi się po niego żaden inny klub, to albo zostanie w obecnym, albo zakończy karierę.

Birama Touré (Auxerre, 1992) – kapitan beniaminka walczy z nim o pozostanie w Ligue 1. Osiągnięcie tego celu może mu zapewnić podpisanie nowego kontraktu, bo do tej pory wystąpił we wszystkich spotkaniach o punkty i tylko raz zszedł z boiska przed końcem regulaminowego czasu gry.

Mathias Autret (Auxerre, 1991) – ofensywny pomocnik najlepsze lata kariery ma za sobą. Ostatnio zaprzyjaźnił się z ławką rezerwowych, co nie daje mu nadziei na podpisanie nowego kontraktu z obecnym pracodawcą.

Julian Jeanvier (Auxerre, 1992) – środkowy obrońca nie może się pochwalić notowaniem korzystnych rezultatów w barwach Auxerre w momencie znajdowania się na boisku. W związku z tym trudno sobie wyobrazić, że otrzyma propozycję przedłużenia współpracy.

***

Pozostali zawodnicy związani z zespołami z LaLigi z wygasającymi umowami wraz z końcem czerwca 2023 roku:

  • Yanis Cimignani (AC Ajaccio),
  • Jean Botué (AC Ajaccio),
  • Florian Chabrolle (AC Ajaccio),
  • Mohamed Youssouf (AC Ajaccio),
  • Alassane N'Diaye (AC Ajaccio),
  • Ghjuvanni Quilichini (AC Ajaccio),
  • Melvin Zinga (Angers),
  • Ali Kalla (Angers),
  • Théo Borne (Angers),
  • Denys Bain (Auxerre),
  • Rémy Dugimont (Auxerre),
  • Grégoire Coudert (Stade Brestois 29),
  • Eiji Kawashima (Strasbourg),
  • Rhys Healey (Toulouse),
  • Pedro Mendes (Montpellier),
  • Bingourou Kamara (Montpellier),
  • Mathías Suárez (Montpellier),
  • Thibault Tamas (Montpellier),
  • Charles Traoré (FC Nantes),
  • Denis Petric (FC Nantes),
  • Jessy Moulin (Troyes),
  • Elias Damergy (Stade Rennais),
  • Teddy Bartouche (Lorient),
  • Lucas Margueron (Clermont Foot 63),
  • Souleymane Cissé (Clermont Foot 63),
  • Oliver Kamdem (Clermont Foot 63),
  • Ismaël Boura (RC Lens),
  • Steven Fortes (RC Lens),
  • Adrien Louveau (RC Lens)
  • Nicolas Penneteau (Stade de Reims).