MŚ: Liczby mundialu. Zaglądamy do kieszeni selekcjonerów

MŚ: Liczby mundialu. Zaglądamy do kieszeni selekcjonerów
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info | The Independent

Jeden z trenerów w tydzień zarabia więcej, niż inny w rok pracy z reprezentacją, a obaj awansowali na mundial. Ba - szanse obu na sukces wyglądają całkiem podobnie.

Nick Harris z "The Independent" zebrał te wszystkie liczby, jakie w ciągu roku pojawiają się na kontach selekcjonerów 32 reprezentacji i zestawił je ze sobą. Czego się z nich dowiadujemy?
 
A no między innymi tego, że jak chcesz takiego trenera, to bierz krajowego. Pięciu najtańszych w utrzymaniu, a więc Miguel Herrera, James Kwasi Appiah, Niko Kovac, Safet Susic i Stephen Keshi. Dopiero szósty jest Volker Finke, Niemiec prowadzący w Brazylii "Lwy Nieposkromione" z Kamerunu.
 
Na drugim biegunie znajduje się Fabio Capello, który w rok zarabia niewiele mniej, niż selekcjonerzy Meksyku, Ghany, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Nigerii, Kamerunu, Kostaryki, Ekwadoru, Hondurasu, Korei Południowej, Argentyny, Grecji, Belgii, Algierii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Urugwaju i Australii razem wzięci. 
 
Znamienny jest też fakt, że w najdroższej 10 trenerów znajduje się czterech obcokrajowców z bardzo uznanymi nazwiskami. To Alberto Zaccheroni (Japonia), Ottmar Hitzfeld (Szwajcaria), Jurgen Klinsmann (USA) i wspomniany Capello. O Klinsmannie wiemy też, że za wygranie mundialu może zarobić nawet 10,5 miliona funtów. 
 
Pełne zestawienie znajdziecie tutaj:
 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy