MŚ: Poznajcie areny brazylijskiego mundialu! [ZDJĘCIA]

MŚ: Poznajcie areny brazylijskiego mundialu! [ZDJĘCIA]
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Transfery.info

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to nie tylko piękne bramki, najwspanialsi piłkarze i walka o najwyższe laury. To także wspaniałe stadiony, budzące podziw już przed samym wejściem do środka. Poznajcie areny brazylijskiego mundialu!

Piłkarskie stadiony od zawsze budziły podziw widzów zgromadzonych przed telewizorami, samych zawodników, a o kibicach dopingujących swoich ulubieńców nawet nie wspominając. Są ozdobą największych turniejów na świecie. Inaczej nie może być oczywiście w Brazylii.

Mecze (razem 64 spotkania) na najbliższym czempionacie będą rozgrywane na 12 obiektach. Średnia pojemność wszystkich stadionów to prawie 50 tysięcy miejsc. Największą areną zmagań finalistów tegorocznej imprezy będzie słynna Maracanã, na której to zresztą rozegrany zostanie wielki finał turnieju (71159 miejsc), a najmniejszą Arena da Baixada (37634 miejsc). Na każdym z przygotowanych obiektów rozegrane zostanie średnio 5.33 spotkania. Mecz otwarcia pomiędzy gospodarzami a Chorwacją odbędzie się 12 czerwca na Arena de São Paulo.

Poniżej przedstawiamy Wam obiekty, na których najlepsi piłkarze świata będą krzyżować swoje miecze i walczyć o Puchar Julesa Rimeta.

Image and video hosting by TinyPic

Rozmieszczenie aren najbliższego mundialu. Fot. FIFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje Victor Osimhen do Premier League?! Napoli wyceniło swoją gwiazdę Victor Osimhen do Premier League?! Napoli wyceniło swoją gwiazdę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy