Olkowski i Bereszyński nie mogą spać spokojnie. Zbozień przez Rosję do reprezentacji?

Olkowski i Bereszyński nie mogą spać spokojnie. Zbozień przez Rosję do reprezentacji? fot. Transfery.info
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Piast Gliwice zaakceptował ofertę Amkara Perm za Damiana Zbozienia i kwestią czasu jest, kiedy "Zboziu" podpisze umowę z 7. klubem rosyjskiej Primier Ligi.

Oczywiście w Rosji nie będzie to żaden hit, jako że tylko podczas kilku ostatnich dni mogliśmy przeczytać, że Rubin Kazań widziałby u siebie Papissa Cisse, Anży ma wypożyczyć z Zenitu reprezentanta Rosji, Władimira Bystrowa, a uznawany kiedyś za wielki talent Eric Djemba-Djemba może zasilić Tereka bądź Rostow. Mimo to warto śledzić poczynania Zbozienia w Rosji, bo już w Ekstraklasie udowodnił, że wnosi do gry Piasta sporo jakości.
 
Oczywiście daleko nam do twierdzenia, że nagle Zbozień dzięki świetnej grze w Amkarze wygryzie z kadry Łukasza Piszczka, ale że mógłby zostać jego wartościowym zmiennikiem - czemu nie? Skoro Olkowski na razie nieszczególnie się sprawdził, a Bereszyński po świetnym debiucie z Liechtensteinem (asysta po pięknym prostopadłym podaniu od Piotra Zielińskiego) szansę dostał jeszcze tylko w ostatnio wygranym 3:0 meczu z Norwegią, to chyba można uznać, że "Zboziu" ma swoją szansę.
 
Na pewno do kadry będzie mu bliżej z Amkara, niż z Piasta, który ostatnio nie zachwyca, a za moment pewnie straci swojego podstawowego bramkarza, Dariusza Trelę. Przecież regularnie powołania otrzymuje inny nasz prawy obrońca grający w Rosji, Artur Jędrzejczyk. 
 
Bo grę w Amkarze Zbozień ma właściwie pewną. Tutaj trzeba pochwalić agenta zawodnika, Ireneusza Hurwicza, który znalazł klub, w którym jedynym prawym defensorem jest Zahari Sirakov. 36-letni Bułgar, który ewidentnie najlepsze lata ma już za sobą, a który z pewnością będzie fizycznie odstawał od 12 lat młodszego Polaka. Nie należy też zapominać, że wciąż jeszcze zawodnik Piasta dysponuje bardzo dobrymi wyrzutami z autów, które gliwicki klub niejednokrotnie zamieniał na sytuacje podbramkowe, a także potrafi przy stałym fragmencie gry znaleźć się w polu karnym rywala. Żeby nie być gołosłownym - Zbozień przez ostatnie półtora roku pokonał bramkarzy rywali czterokrotnie. To o jednego gola więcej, niż Sirakov strzelił przez dziewięć lat gry dla Amkara.
 
Oczywiście Zbozień będzie musiał zaakceptować fakt, że w zimie średnia temperatura w Permie to... -17 stopni celsjusza, a w najcieplejszym lipcu - jedynie 20 stopni. Dlatego też takie zdjęcia...
 
 
 
... będą musiały poczekać do urlopu, bo w Permie zdejmowanie koszulki ze względu na żar lejący się z nieba - delikatnie mówiąc - nie jest na porządku dziennym. Chyba jednak bylibyśmy w stanie to zaakceptować, mając z tyłu głowy, że po pierwsze zwiększamy swoje szanse na bycie dostrzeżonymi przez selekcjonera, a po drugie - że pewnie na stan konta też Zbozień nie będzie miał co narzekać. Amkar to oczywiście nie Zenit czy CSKA, ale w Rosji płacą dobrze i regularnie. No i kolejna sprawa - obecnie trenerem Amkara jest Stanisław Czeresow, który już za czasu prowadzenia Tereka Grozny pokazał, że lubi stawiać na Polaków. Aklimatyzacja? Z tym na pewno pomoże Janusz Gol, z którym Zbozień powinien znać się jeszcze z Legii, a także Thomas Phibel, który do Permu trafił latem z Widzewa Łódź.
 
Oczywiście gorąco wierzymy w to, że Zbozień dołączy do grona szanowanych w Rosji polskich bocznych obrońców, do którego należą już choćby Marcin Kowalczyk czy Artur Jędrzejczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy