Kimmich uczy się języka hiszpańskiego i... chciałby grać na innej pozycji

rok temu
Kimmich uczy się języka hiszpańskiego i... chciałby grać na innej pozycji
fot. FotoPyk

Niemieckie media podają, potwierdzone przez samego Kimmicha informacje, że rozpoczął on naukę języka hiszpańskiego.

Sympatycy Bayernu mogą jednak być spokojni. Jak się okazuje prawy obrońca mistrzów Niemiec szukał dodatkowego zajęcia na czas wolny między treningami. Jego mama zasugerowała, żeby nauczył się nowego języka, a wybór którego był już prosty - w szatni Bayernu jest wielu hiszpańskojęzycznych zawodników. 

Co ciekawe, jako pomoc w nauce języka hiszpańskiego służy zawodnikowi Bayernu hymn Realu Madryt. Zawodnik zapewnia jednak, że nigdzie się z Monachium nie wybiera. 

Ciekawszych informacji dostarcza jednak sam piłkarz w kontekście swojej pozycji na boisku. Choć można było odnieść wrażenie, że 22-latek zadomowił się już na dobre na prawej stronie defensywy, gdzie notuje świetne występy i wybitne statystyki (3 gole, 9 asyst w 21 meczach), okazuje się, że reprezentant Niemiec sam siebie widzi w innych rejonach boiska. Co więcej, Philippa Lahma, za którego następcę się go uważa, wcale nie stawia sobie jako wzór kariery.

- On był wybitny. Ale ja nie chcę podążać jego drogą, tylko wyznaczyć swoją własną. Gdyby trener dał mi do wyboru pozycję na boisku, wybrałbym sobie „szóstkę”, a więc pozycję defensywnego pomocnika. To moja ulubiona rola na boisku. Uważam, że właśnie tak grając, jestem w stanie najlepiej wykorzystać moje mocne strony.


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Joshua Kimmich Bayern Monachium Niemcy Real Madryt CF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.