OFICJALNIE: Paco Jémez trenerem Las Palmas

2 lata temu
OFICJALNIE: Paco Jémez trenerem Las Palmas

UD Las Palmas poinformowało, że nowym trenerem drużyny został Paco Jémez.

Ekipa z Wysp Kanaryjskich nie może zaliczyć rozegranej już części obecnego sezonu do udanych. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i traci cztery punkty do miejsca niezagrażającego spadkiem. Władze klubu postanowiły działać i poinformowały na swojej stronie internetowej, że nowym szkoleniowcem zespołu został dobrze znany w Hiszpanii Paco Jémez.

47-latek osiągnął porozumienie klubem w sprawie kontraktu, który będzie obowiązywał do końca trwających rozgrywek. W Las Palmas pojawi się 27 grudnia i wtedy zostanie oficjalnie zaprezentowany. Na ten sam termin zaplanowany jest powrót zespołu do treningów po przerwie świątecznej. Hiszpanowi pomagać będą: asystent Juan Luna Enslava, trener przygotowania fizycznego Julio Luis Muñoz Saldaña oraz trener bramkarzy Jorge Ramírez Fernández.

Dla urodzonego w Las Palmas Jémeza będzie to już drugie podejście do trenowania „La Union Deportiva”. Wcześniej objął pieczę nad zespołem w kwietniu 2010 roku i udało mu się zająć z nim 17. miejsce w drugiej lidze, dzięki czemu uchronił klub przed spadkiem. Został zwolniony w lutym następnego roku. Ostatnio trenował meksykańskie Cruz Azul, które prowadził od listopada zeszłego roku. Podpisał wtedy roczny kontrakt, ale gdy ten wygasł, nie zdecydował się go przedłużać.

Od czasu odejścia Quique Setiéna, który pożegnał się z klubem wraz z końcem poprzedniego sezonu, Jémez będzie już czwartym szkoleniowcem Las Palmas. Na początku rozgrywek drużynę prowadził Manolo Márquez, który został zastąpiony we wrześniu przez Pako Ayestarána. Po jego zwolnieniu drużynę tymczasowo objął jeszcze Paquito Ortiz.ŹRÓDŁO
Las Palmas
TAGI: Oficjalnie Paco Jémez UD Las Palmas Hiszpania Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.