Był już jedną nogą poza Barceloną, teraz ma dostać nową umowę!

9 miesięcy temu Był już jedną nogą poza Barceloną, teraz ma dostać nową umowę!

Jak poinformował „Sport”, FC Barcelona zamierza podpisać nowy kontrakt z Thomasem Vermaelenem.

FC Barcelona planuje kształt przyszłorocznej kadry i jednym z głównych punktów rozważań jest ocenienie sytuacji z głębią składu na pozycji środkowego obrońcy. Aktualnie wydaje się, że „Duma Katalonii” przedłuży umowę z Thomasem Vermaelenem, który będzie pierwszym zmiennikiem dla Gerarda Pique oraz Samuela Umtitiego. Sztab szkoleniowy i włodarze klubu mogą być w końcu zadowoleni z dyspozycji Belga, który trafił na Camp Nou w 2014 roku z Arsenalu.

Vermaelen jest obecnie związany z Barceloną do końca czerwca 2019 roku, ale przedstawiciele drużyny chcą mu zaproponować nowy kontrakt i tym samym przedłużyć go o kolejny sezon. „Duma Katalonii” rozpoczęła już rozmowy z Belgiem, jednak w przypadku nieosiągnięcia porozumienia, latem znajdzie się on na liście transferowej.

Jeszcze w październiku 32-latek był przekonany do opuszczenia Camp Nou w styczniu, jednak szkoleniowiec klubu, Ernesto Valverde poprosił go o pozostanie. Hiszpański trener bardzo lubi styl gry Vermaelena i obiecał mu, że w przypadku pozostania w Katalonii, Belg otrzyma swoją szansę.

Niedługo później Belg rozpoczął regularne występy, przeskakując w hierarchii Javiera Mascherano i od tamtej pory spisuje się bardzo solidnie. Co więcej, Belg nie ma większych problemów zdrowotnych, co było główną przyczyną jego braku występów w poprzednich latach.


ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Hiszpania Belgia Thomas Vermaelen FC Barcelona
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.