OFICJALNIE: Nowy szkoleniowiec PSG!

8 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy szkoleniowiec PSG!
fot. FotoPyk

Thomas Tuchel został oficjalnie trenerem Paris Saint-Germain.

Potwierdziło się to, czego spodziewano się już od dłuższego czasu. Po wielu tygodniach spekulacji na temat zatrudnienia Tuchela przez takie ekipy jak Arsenal czy Bayern, szkoleniowiec porozumiał się z Paris Saint-Germain. Tegoroczni mistrzowie Francji potwierdzili teraz te doniesienia i ogłosili, że to właśnie Niemiec będzie miał za zadanie spełnić ambicje bogatych właścicieli.

Były trener Borussii Dortmund związał się z nowym pracodawcą umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. W tym czasie Tuchel będzie musiał nie tylko utrzymać dominację we Francji, ale także polepszyć grę zespołu na arenie międzynarodowej. Priorytetem paryżan pozostaje zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Tym samym Tuchel zastępuje na stanowisku Unaia Emery'ego, który kilka tygodni temu poinformował na konferencji prasowej, że żegna się z klubem. Hiszpan objął zespół w 2016 roku i udało mu się zdobyć mistrzostwo kraju oraz po dwa Puchary Francji, Puchary Ligi Francuskiej i Superpuchary Francji. Dorobek trofeów może robić wrażenie, ale i tak nie przekonało to kierownictwa klubu do zatrzymania szkoleniowca na dłużej.

Dla 44-latka będzie to czwarta praca w roli trenera i pierwsza poza ojczyzną. Wcześniej Tuchel szkolił rezerwy Augsburga, by następnie na pięć lat trafić do Mainz. Po przygodzie w Moguncji przeniósł się do Borussii Dortmund, z którą w 2017 roku zdobył swoje jedyne dotychczas trofeum - Puchar Niemiec.

Według informacji mediów, trener zdążył już porozmawiać z Neymarem. Przyszłość Brazylijczyka pozostaje niepewna, pomimo zapewnień prezydenta Nassera Al-Khelaifiego o jego pozostaniu. Tuchel miał osobiście przedstawić gwieździe swoje plany. Od jakiegoś czasu Niemiec odbywa też przyspieszony kurs nauki języka francuskiego, co ma mu ułatwić pracę i aklimatyzację w stolicy Francji.ŹRÓDŁO
Paris Saint-Germain
TAGI: Oficjalnie Thomas Tuchel Niemcy Francja Trenerzy Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.