Di Marzio: Sarri odchodzi z Napoli i jest bliski nowej posady!

9 miesięcy temu
Di Marzio: Sarri odchodzi z Napoli i jest bliski nowej posady!
fot. FotoPyk

Maurizio Sarri lada moment opuści SSC Napoli i bardzo prawdopodobne, że przeniesie się do... Rosji.

Gianluca Di Marzio poinformował, że szkoleniowiec wicemistrzów Włoch ustąpi wkrótce ze stanowiska po nieudanych rozmowach z Aurelio De Laurentiisem na temat dalszej współpracy. Prezydent SSC Napoli spotkał się z trenerem tylko raz i efekty były takie, że od tamtej pory nie doszło już między nimi do żadnego kontaktu. 

Włoski dziennikarz przekonuje, że negocjacje z Sarrim nie zostaną wznowione, bo popularny reżyser zaczął już pracę nad zatrudnieniem jego następcy, którym - wszystko na to wskazuje - zostanie Carlo Ancelotti (WIĘCEJ - http://transfery.info/114469,nowa-posada-ancelottiego-zaawansowane-rozmowy). 59-latek nie musi się jednak martwić o przyszłość, gdyż ma już na stole ofertę z Zenitu.

Rosjanie proponują mu cztery miliony euro rocznie plus pokaźne bonusy. Sam trener rzekomo jest gotowy do zaakceptowania tej opcji. Do rozwiązania pozostaje jednak problem jego formalnego zakończenia pracy w Neapolu. Klub z Sankt-Petersburga będzie musiał wynegocjować ze wspomnianym De Laurentiisem kwotę za pozyskanie szkoleniowca lub zapłacić osiem milionów euro - równowartość klauzuli odstępnego, która już wygasła, ale może zostać umownie przedłużona do końca obecnego miesiąca.

Sarri w Neapolu pracuje od lata 2015 roku. Wcześniej prowadził mniejsze kluby, jak między innymi Empoli, Perugia, Hellas Werona czy Pescara.


ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Maurizio Sarri SSC Napoli FC Zenit Sankt Petersburg Trenerzy Włochy Rosja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.