Sky Sports: CZTERY kluby walczą o Seriego

8 miesięcy temu
Sky Sports: CZTERY kluby walczą o Seriego
fot. Transfery.info

Jean Michaël Seri nie może narzekać tego lata na brak ofert.

Pomocnik Nicei już zeszłego lata był bliski odejścia, ale wtedy nie udało się sfinalizować jego przeprowadzki do Barcelony. Gracz wciąż jednak marzy o występach dla silniejszego klubu i może się to spełnić w najbliższych tygodniach. „Sky Sports” przygląda się sytuacji zawodnika, a zgodnie z informacjami podawanymi przez brytyjską redakcję ten cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie w Anglii.

W swoich szeregach piłkarza widziałyby przede wszystkim Chelsea oraz Arsenal. To właśnie te dwa kluby mają być aktualnie najbardziej zdeterminowane w walce o Iworyjczyka. „Kanonierzy” mają niewielką przewagę, ponieważ wyjaśnili już swoją sytuację w kontekście szkoleniowca. Unai Emery, który zastąpił Arsène'a Wengera, dobrze zna Seriego z francuskich boisk i nakłania kierownictwo klubu do inwestycji, zwłaszcza że tak nie musi być wcale aż tak wysoka.

Chelsea nie ma tego komfortu i wciąż negocjuje z kandydatami na potencjalnych następców Antonio Conte. Ekipa ze Stamford Bridge widzi jednak w zawodniku spore wzmocnienie środka pola, niezależnie od tego, kto miałby poprowadzić zespół w przyszłej kampanii.

Duży wpływ na przyszłość 26-latka może mieć jednak nowy trener „Les Aiglons”. Patrick Vieira pracował w akademii Manchesteru City, a następnie prowadził siostrzany klub „Obywateli” - New York City FC. Jego relacje z klubem są bardzo dobre, dlatego jeśli faktycznie ma dojść do transferu Seriego, Francuz może go namawiać właśnie na przeprowadzkę na Etihad Stadium.

W takiej sytuacji londyńskie kluby musiałyby obejść się smakiem. Mimo to wciąż działają w kwestii transferu, korzystając na tym, że priorytetem City jest Jorginho. Mistrzowie Anglii skupiają się na razie na tym ruchu, a Iworyjczyk jest dla nich jedynie alternatywą. Przynajmniej na razie. W międzyczasie plany Anglikom próbuje pokrzyżować Borussia Dortmund, którą objął były trener Nicei - Lucien Fravre. Trener chce mieć ponownie Seriego pod swoją opieką, lecz według „Sky Sports” zawodnik wolałby przenieść się na Wyspy.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Jean Michaël Seri Arsenal FC Chelsea FC Manchester City FC Borussia Dortmund OGC Nice Wybrzeże Kości Słoniowej Francja Niemcy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.