Zidane: Wkrótce wrócę do trenowania!

5 miesięcy temu
Zidane: Wkrótce wrócę do trenowania!

Zinedine Zidane wyjawił, że nie już niedługo wróci do pracy po swoim urlopie.

Francuz od dawna przekonywał, że powoli zaczyna odczuwać wypalenie. Pierwszą drużynę Realu Madryt prowadził co prawda tylko przez 2,5 roku, ale w tym czasie sięgnął po trzy trofea za Ligę Mistrzów i jeszcze jako trener mówił dziennikarzom, że prowadzenie tak wielkiego klubu jest dla niego męczące. Po kolejnym triumfie w Champions League szkoleniowiec postanowił rozwiązać swoją umowę.

Były legendarny pomocnik zapewniał wtedy, że zrobi sobie co najmniej roczną przerwę. Wraz z początkiem sezonu pojawiły się jednak spekulacje na temat możliwego objęcia przez 46-latka Manchesteru United. Działacze „Czerwonych Diabłów” nie mają najlepszych relacji z José Mourinho i rozważają jego zwolnienie, a jeśli sprawy przybrałyby właśnie taki obrót, faworytem do zastąpienia Portugalczyka byłby właśnie Zidane.

Dziennikarze „TVE” zapytali „Zizou” czy planuje w najbliższym czasie powrócić do trenowania, a ten nie zaprzeczył tym doniesieniom, a wręcz przeciwnie.

- Czy wrócę do trenowania? Tak, z pewnością. Niedługo będę znów trenował, ponieważ to jest to co lubię i to co robiłem przez całe życie - powiedział wprost Zidane.

Trener nie podał dokładnego terminu, nie zdradził też jaki kierunek miałby obrać, lecz brytyjskie media od razu połączyły tę wypowiedź z zainteresowaniem United. Wygląda więc na to, że pozostaje czekać na ostateczną decyzję odnośnie przyszłości Mourinho, która jest kluczowa w całej sprawie. Alternatywą dla Zidane'a może być Juventus, gdzie według wcześniejszych doniesień miał on objąć stanowisko dyrektorskie. Jego praca miała rozpocząć się dopiero w październiku, lecz jak na ten moment nie pojawiły się żadne aktualizacje do tamtych doniesień.ŹRÓDŁO
TVE
TAGI: Zinedine Zidane Manchester United FC Trenerzy Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.