To jednak możliwe?! Miliarder szykuje ofertę za United

3 miesiące temu
To jednak możliwe?! Miliarder szykuje ofertę za United

Temat potencjalnej sprzedaży Manchesteru United nabiera tempa.

Kilka dni temu wokół „Czerwonych Diabłów” powstało nieco szumu ze względu na możliwą ofertę wykupienia udziałów rodziny Glazerów w klubie. Zakupem United zainteresował się Książę Koronny Arabii Saudyjskiej, Mohammed bin Salman bin Abdulaziz Al Saud. Początkowo doniesienia były bagatelizowane ze względu na cenę, ale okazuje się, że Saudowie nie dali za wygraną już na starcie.

Władze państwowe Arabii Saudyjskiej poważniej zainwestowały w ostatnim czasie w piłkę nożną. Budowane są nowe obiekty, a minister sportu do niedawna prowadził ambitny projekt piłkarskiego podboju Afryki przy pomocy egipskiego Pyramids. Przedsięwzięcie zakończyło się niepowodzeniem, ale nie zraża to Saudów, którzy planują znacznie większe inwestycje.

Wspomniany bin Salman jest drugą najważniejszą osobą w państwie i celowo wybrał na swój cel jeden z największych klubów świata. „Daily Mirror” informuje, że jego plan zakłada zaproszenie Glazerów do Arabii Saudyjskiej w najbliższych tygodniach i rozpoczęcie rozmów podczas tegoż spotkania. Tak duża transakcja z pewnością nie będzie przeprowadzona błyskawicznie, dlatego Saudowie zbroją się w cierpliwość.

Tymczasem właściciele United mają dylemat. Z jednej strony zaprzeczają możliwości sprzedaży, z drugiej - w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze. Klub jest obecnie wyceniany na 3,2 miliarda funtów, ale bin Salman jest gotów wyłożyć znacznie więcej, bowiem cztery miliardy. Sam ten fakt sprawia, iż w najbliższym czasie przewiduje się wzrost cen akcji klubu na giełdzie.

W całej sprawie nie ma jeszcze nic pewnego, ale wygląda na to, że Saudowie nie przestraszyli się wartości potencjalnej inwestycji. Zakup United ma być częścią krajowego projektu częściowego uniezależnienia budżetu państwa od ropy naftowej. Arabia Saudyjska prowadzi szereg inwestycji, mających na celu czerpanie zysków również z innych dziedzin. Zakup tak popularnego klubu jak United może dać z kolei nie tylko potencjalne przychody, ale również znacznie poprawić wizerunek.

Warto też dodać, że jeśli te doniesienia się potwierdzą, możemy spodziewać się bliskowschodniej rywalizacji w Manchesterze. City znajduje się w rękach wicepremiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Sheikha Mansoura.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Manchester United FC Arabia Saudyjska Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.