Ile można remisować?! OFICJALNIE: Władze Widzewa ukarały piłkarzy

2 miesiące temu
Ile można remisować?! OFICJALNIE: Władze Widzewa ukarały piłkarzy

Widzew Łódź zremisował dziesięć ostatnich spotkań ligowych. Władze klubu poinformowały o kilku decyzjach podjętych wskutek odnoszenia przez zespół niezadowalających wyników.

Łodzianie cały czas rywalizują o awans do I ligi, ale seria remisów znacznie pogorszyła ich sytuację. Aktualnie z dorobkiem 52 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli II ligi (trzeci szczebel rozgrywkowy), tracąc do premiowanej awansem trzeciej lokaty jedno „oczko”.

Władze Widzewa nie są zadowolone z wyników i postanowiły m.in. ukarać finansowo pierwszy zespół. To jednak nie wszystko.

Oto pełna treść komunikatu:

„Do końca rozgrywek II ligi pozostały trzy kolejki i nadal wszystko zależy od nas, dlatego wszystkie wysiłki w klubie skupione są na skutecznej walce o awans. Stanowczo podkreślamy, że jakiekolwiek komentarze sugerujące brak zainteresowania zarządu Widzewa bądź piłkarzy promocją do wyższej klasy rozgrywkowej są absolutnie nieuzasadnione. Podczas spotkania z pierwszym zespołem zarząd poinformował o podjętych wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzjach.

W związku z wypracowaniem innej koncepcji przygotowania fizycznego drużyny do pozostałych wiosennych spotkań oraz nowego sezonu zarząd rozwiązał umowę z trenerem odpowiedzialnym za ten aspekt działań Michałem Chmielewskim.

Zarząd nałożył też karę finansową na pierwszą drużynę w związku z niezadowalającą postawą sportową.

By zintensyfikować przygotowania do meczu z Ruchem Chorzów już dziś postanowiono wytypować 22-osobową kadrę meczową. 6 zawodników: Mikołaj Gibas, Daniel Świderski, Filip Mihaljevic, Kacper Falon, Marek Zuziak i Marcin Pieńkowski tymczasowo zostało przesuniętych do rezerw, ale mają pozostawać w pełnej gotowości.

Podjęto również decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności medialnej zawodników pierwszego zespołu Widzewa. Przedstawicieli mediów przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie liczymy na zrozumienie sytuacji, w której nadrzędnym celem jest koncentracja na walce o awans.

W myśl hasła „Razem Tworzymy Siłę” apelujemy do całego widzewskiego środowiska o wsparcie dla drużyny na finiszu walki o awans. Przed nami trzy finały, jesteśmy przekonani, że zwycięskie dla Widzewa” - czytamy.

Łódzka ekipa zmierzy się ze wspomnianym Ruchem w sobotę.ŹRÓDŁO
Widzew Łódź
TAGI: Oficjalnie Widzew Łódź Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.