AS: Atlético Madryt zatrzyma Moratę?

2 miesiące temu
AS: Atlético Madryt zatrzyma Moratę?
fot. Atletico Madryt

Według najnowszych wieści, aby Álvaro Morata pozostał w Atlético Madryt na kolejny sezon, Hiszpanie muszą przelać na konto Chelsea 18 milionów euro.

Gdy gracz przybywał na Wanda Metropolitano, nie brakowało sceptycznych głosów. Przede wszystkim zarzucano mu, że wcześniej bronił on barw Realu Madryt. Pomimo tego 26-latek zdobył zaufanie sztabu szkoleniowego, a także przekonał do siebie sporą część kibiców. Na jego bilans (licząc od 28 stycznia) składa się 16 występów, które okrasił sześcioma trafieniami i asystą.

To wystarczyło, aby rozbudzić polemikę na temat przedłużenia jego pobytu w stolicy Hiszpanii. Przypomnijmy, że środkowy napastnik został wypożyczony z Chelsea, która początkowo zainkasowała 7,5 miliona euro. Planowo 29-krotny reprezentant „La Furia Roja” miał przebywać w zespole Diego Simeone do końca sezonu 2019/2020. Okazuje się jednak, że by tak się stało, najpierw „Los Colchoneros” muszą zapłacić 18 milionów euro. W innym wypadku zawodnik powróci na Stamford Bridge, a biorąc pod uwagę zakaz transferowy, z pewnością byłoby to na rękę Maurizio Sarriemu. 

Hiszpanie mają czas do 15 lipca. Poza przedłużeniem wypożyczenia mogą także wykupić ex-snajpera Juventusu na stałe (teraz lub za rok). To jednak wiązałoby się z nieporównywalnie większymi kosztami. Do tej pory mówiło się o około 45-50 milionach euro. Tym samym obecnie przyszłość Álvaro Moraty zależy tylko i wyłącznie od dyrekcji „Los Rojiblancos”. Według „AS-a” 26-latek z chęcią pozostałby na Wanda Metropolitano, lecz musi teraz liczyć na przychylność władz oraz szkoleniowca klubu. FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0716 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.