Fake News. Oskarżenie wobec Ronaldo NIE zostało wycofane

tydzień temu
Fake News. Oskarżenie wobec Ronaldo NIE zostało wycofane
fot. FotoPyk

Cristiano Ronaldo wciąż może odpowiedzieć za domniemany gwałt na Kathryn Mayordze.

W niektórych mediach pojawiła się fałszywa informacja, jakoby prawnicy Kathryn Mayorgi wycofali oskarżenie przeciwko Cristiano Ronaldo. Fake News mógł wynikać z tego, iż obrońcy rzekomo poszkodowanej zdecydowali się ze względów formalnych przenieść sprawę z sądu stanowego do federalnego. Jest to spowodowane tym, iż Ronaldo jest Portugalczykiem, a co za tym idzie, potrzebne są inne kompetencje sądu, by proces odbył się we właściwy sposób.

- Oskarżenia nie zostały wycofane - zapewnia prawniczka Larissa Drochobyczer w rozmowie z „ESPN”.

- Proces stanowy został przez nas porzucony, ponieważ wnieśliśmy dokładnie takie samo oskarżenie do sądu federalnego ze względu na możliwości sądzenia obcokrajowców. Można powiedzieć, że w zasadzie zmieniliśmy tylko sąd, oskarżenie pozostaje takie samo.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy sytuacji, do której miało dojść jeszcze w 2009 roku. Mayorga miała spędzić wieczór z Ronaldo, a ten rzekomo ją zgwałcił. Oskarżycielka twierdzi też, że przez wiele lat zachowywała milczenie, ponieważ podpisała umowę, w ramach której miała otrzymać od piłkarza 375 tysięcy dolarów w ramach ugody. Sprawę zgłosiła do sądu, ponieważ, jak twierdzi, porozumienie było nieważne, a sam Ronaldo też się z niego nie wywiązywał.

Cristiano Ronaldo jeszcze w zeszłym roku, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne, wydał oświadczenie, w którym zapewniał o swojej niewinności. O tym, kto ma rację, zdecyduje teraz sąd. Warto przy tym dodać, że mimo przeniesienia procesu, policja z Las Vegas nadal będzie prowadziła śledztwa tak jak do tej pory.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.