Wzruszające pożegnanie Edena Hazarda. „Kocham każdą chwilę spędzoną w Chelsea”

3 tygodnie temu
Wzruszające pożegnanie Edena Hazarda. „Kocham każdą chwilę spędzoną w Chelsea”
fot. FotoPyk

Eden Hazard 13 czerwca zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Realu Madryt. Gdy światło dzienne ujrzał oficjalny komunikat w tej sprawie, Belg uznał, że to odpowiednia chwila na pożegnalny list.

28-latek spędził na Stamford Bridge siedem sezonów. Swój ostatni mecz w barwach „The Blues” z pewnością zapamięta do końca życia. Ustrzelił on dublet, a jego klub wygrał Ligę Europy. Teraz jednak jasne stało się to, że w kolejnym sezonie będzie on grał w Realu Madryt, który za jego angaż zapłaci minimum 100 milionów euro.

Mając to na uwadze, gracz postanowił opublikować w swoim mediach społecznościowych list pożegnalny skierowany do kibiców Chelsea.

„Do moich przyjaciół i rodziny z Chelsea.

Teraz już wiecie, że dołączę do Realu Madryt. Nie jest tajemnicą, że odkąd byłem małym chłopcem, który strzelił swojego pierwszego gola, moim marzeniem było grać w tym klubie. W tym trudnym czasie spekulacji i zainteresowania mediów, zwłaszcza przez ostatnie sześć miesięcy, starałem się jak najlepiej, aby nie rozpraszać uwagi swojej oraz klubu. Teraz jednak kluby osiągnęły porozumienie. Mam nadzieję, że zrozumiecie decyzję o rozpoczęciu kolejnego rozdziału w mojej karierze. Każdy z was powinien mieć szansę na realizację swoich marzeń.

Opuszczenie Chelsea jest największą i najtrudniejszą decyzją w mojej dotychczasowej karierze. Teraz, gdy wszystko jest już jasne, chciałbym wyjaśnić jedną kwestię, która dla mnie zawsze była klarowna. Kocham każdą chwilę spędzoną w Chelsea i ani razu nie zastanawiałem się nad tym, aby zagrać w jakimkolwiek innym klubie. Miałem tylko 21 lat, kiedy dołączyłem do Chelsea, więc dorastałem tu jako mężczyzna i gracz z wami wszystkimi, pomogliście mi zostać kapitanem reprezentacji Belgii.

(…) Chelsea jako klub, a zwłaszcza kibice „The Blues”, zawsze będą dla mnie wyjątkowi. W przyszłym sezonie w pierwszej kolejności będę szukał wyników mojego byłego klubu. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy walczyć przeciwko sobie w Lidze Mistrzów i taki stan rzeczy utrzyma się co sezon, abyśmy mogli się ponownie spotykać. Na sam koniec, dziękuję wszystkim w klubie za ich ogromny wysiłek, jaki przeżyliśmy w każdej chwili. Dziękuję także wszystkim moim byłym kolegom, z którymi pożegnam się we właściwym czasie. Muszę podziękować właścicielowi panu Abramowiczowi i jego zarządowi za pomoc w spełnieniu nie jednego, ale dwóch marzeń - pierwszego, gdy zostałem zawodnikiem Chelsea, a od dziś także drugiego - możliwości dołączenia do Realu Madryt” - napisał Belg.

W sumie Hazard rozegrał dla Chelsea 352 spotkania, strzelił 110 goli i zanotował 92 asysty.ŹRÓDŁO
Eden Hazard (Facebook)
TAGI: Eden Michael Hazard Chelsea FC Real Madryt CF Anglia Hiszpania Belgia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.