Algierczycy klubowym mistrzem Afryki! [WIDEO]

Algierczycy klubowym mistrzem Afryki! [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: FIFA

ES Sétif, mistrzowie Algierii, wygrali po raz drugi w swojej historii rozgrywki Afrykańskiej Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu finałowym zremisowali na swoim boisku z kongijskim AS Vita Club 1-1.

Pierwsze starcie tych zespołów 26 października w Kinszasie zakończyło się wynikiem 2-2, więc w ostatecznym rozrachunku Algierczycy zawdzięczają swój triumf strzeleniu większej ilości bramek na wyjeździe.

Od początku spotkania to Sétif  był stroną znacznie przeważającą, ale przez pierwszych 40. minut nie przynosiło to żadnych efektów bramkowych, co mogło się zemścić pod koniec pierwszej połowy, kiedy  kapitalną okazję zmarnowałpomocnik Vita Club Guy Basisila Lusadisu. Wynik wczorajszego meczu w 49. minucie otworzył Sofiane Younès, napastnik Sétif, ale już pięć minut później doszło do wyrównania za sprawą gola Lemy Mabidiego. Algierczycy wiedząc, że wynik 1-1 daje im wygraną w dwumeczu grali przez resztę drugiej połowy bardzo uważnie, rzadko atakując kongijską ekipę. Ostatecznie taka taktyka przyniosła skutek, bo remis utrzymał się do końca.

Takie rozstrzygnięcie pozwoliło „Czarnym Orłom” powtórzyć sukces z 1988 i po raz drugi sięgnąć po klubowe mistrzostwo Afryki. Tym samym stali się drugim algierskim klubem, po JS Kabylie, który ma na koncie dwa takie triumfy w swojej historii.

W grudniu Sétif będzie uczestniczył w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie w pierwszym meczu (ćwierćfinałowym) spotka się z marokańskim Moghreb Tétouan, występującym w roli gospodaza, lub z nowozelandzkim Auckland City.