Pomocnik Interu na celowniku europejskich potęg

4 lata temu Pomocnik Interu na celowniku europejskich potęg
Kovačić niedawno przedłużył umowęfot. Kovacic

Szereg największych europejskich klubów chce przekonać do transferu młodego pomocnika Interu Mediolan Mateo Kovačicia.

Kontrakt Chorwata z Interem jest ważny do 2019 roku, jednakże istnieje szansa na to, że w najbliższym czasie zmieni barwy klubowe, jeśli nadal będzie rozwijał się w tak zawrotnym tempie jak dotychczas. W obecnym sezonie zaliczył już 25 występów w Seria A, w których zdobył 5 goli. Dołożył do tego 3 trafienia w 8 meczach Ligi Europejskiej.

Zaledwie 20-letni pomocnik swoją dojrzałością i umiejętnościami zwrócił na siebie uwagę kilku czołowych klubów z Anglii i z Hiszpanii. Media niemal codziennie podają kolejne nazwy klubów, które latem mają zgłosić się po tego utalentowanego zawodnika.

Najwięcej w ostatnich tygodniach mówi się o Arsenalu, Manchesterze United oraz Barcelonie.

„Kanonierzy” podobno złożyli już nawet ofertę jego kupna, jednakże 24 miliony euro nie zdołały przekonać działaczy mediolańskiej drużyny do sprzedaży swojej młodej gwiazdy. Fanem talentu chorwackiego gracza jest menadżer „Czerwonych Diabłów” Louis van Gaal, który widziałby w nim spore wzmocnienie drugiej linii swojego zespołu w nadchodzącym sezonie. Kovačić znalazł się również na liście transferowej Luisa Enrique. Szkoleniowiec „Blaugrany” chciałby, by zastąpił on w stolicy Katalonii Xaviego, który może zdecydować się na odejście do Major League Soccer.

Inter Mediolan nie chce sprzedawać swojego piłkarza, ponieważ w przyszłości ma on stanowić o sile całej drużyny. Włoskie media twierdzą jednak, że oferta w wysokości 40 milionów euro może przekonać działaczy „Nerazurrich” do zmiany zdania. ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Mateo Kovačić Inter Mediolan Manchester United FC Arsenal FC FC Barcelona Hiszpania Anglia Włochy Chorwacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.