Nike zmienia plany reklamowe. Straci Ronaldo, zyska Neymar?

3 lata temu
Nike zmienia plany reklamowe. Straci Ronaldo, zyska Neymar?

Koncern Nike zdecydował się na poważne zmiany w swojej strategii promocyjnej.

Do tej pory główną twarzą jednego z największych producentów sprzętu sportowego na świecie był Cristiano Ronaldo. Utożsamianie amerykańskiej firmy z zawodnikiem, który bił kolejne rekordy strzelonych bramek, przyniosło jej wiele korzyści marketingowych. By utrzymać pozycję na rynku, jej władze chcą dokonać istotnych zmian w swojej strategii.

Według doniesień "El Economista" i "Marketing Deportivo" główną postacią kolejnych kampanii reklamowych Nike ma zostać Neymar. Brazylijczyk znajduje się obecnie w świetnej formie i pod nieobecność kontuzjowanego Leo Messiego stał się liderem ofensywny Barcelony. Kibice z całego świata cenią go za nieprzeciętne umiejętności i widowiskową grę.

Szefowie koncernu chcieli postawić na 23-latka już w 2014 roku, przed Mistrzostwami Świata w Brazylii, chcąc wykorzystać jego ogromną popularność w ojczyźnie. Ten ruch został jednak wstrzymany, gdyż według doradców Nike Neymar nie miał wtedy takiej pozycji, jaką ma w tej chwili.

Amerykańska firma zamierza wykorzystać fakt, że zawodnik chce znaleźć się w kadrze "Canarinhos" na letnie Igrzyska Olimpijskie, które za rok odbędą się w Rio de Janeiro. To wydarzenie sportowe ma być początkiem nowej kampanii, której główną postacią będzie właśnie gracz "Blaugrany".ŹRÓDŁO
El Economista, Marketing Deportivo
TAGI: Neymar Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro FC Barcelona Real Madryt CF Brazylia Portugalia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.