Oficjalnie: Golański w Górniku Zabrze

3 lata temu
Oficjalnie: Golański w Górniku Zabrze
fot. Górnik Zabrze

Zabrzanie nie zwalniają tempa. Paweł Golański został nowym obrońcą 14-krotnego mistrza Polski!

Piłkarze Górnika Zabrze nie mogą zaliczyć minionego roku do udanych. Rundę jesienną zakończyli na 15. miejscu z 21 punktami na koncie, a już od trzeciej kolejki zajmowali pozycję w strefie spadkowej Ekstraklasy. W nowym roku w klubie podjęto decyzję, że potrzeba wielkich zmian, które zaowocować mają udaną walką o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W związku z tym Górnik pożegna się z 16 zawodnikami, a na ich miejsce pozyska nowych.

Paweł Golański jest piątym wzmocnieniem 14-krotnych mistrzów Polski. Wcześniej do śląskiej drużyny dołączyli Ken Kallaste, Szymon Matuszek, Marcis Oss i Sebastian Steblecki.

Wychowanek ŁKS-u w swojej karierze reprezentował barwy m.in. w Korony Kielce, Steaua Bukareszt, ŁKS Łódź i ASA Târgu Mureș. Z tym ostatnim zdobył Superpuchar Rumunii. Golański w rodzimej Ekstraklasie rozegrał 171 spotkań, strzelając 11 goli. Obrońca ma na swoim koncie również 14 występów w reprezentacji Polski.

Jeszcze kilka dni temu mówiono o powrocie defensora do Korony Kielce, z której odszedł do ASA Târgu Mureș. Golańskiego w Rumunii spotkały niemiłe niespodzianki: szybko okazało się, że nowy klub ma problemy finansowe, więc zawodnik szukał sobie nowego miejsca w Polsce. Dziś podpisał półtoraroczny kontrakt z Górnikiem Zabrze. W umowie zawarto opcję jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.ŹRÓDŁO
Górnik Zabrze
TAGI: Górnik Zabrze Korona Kielce Polska Paweł Golański Rumunia ASA Târgu Mureș Oficjalnie
Zobacz również
Mączyński blisko nowego klubu?!
12 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.