10 najlepiej opłacanych trenerów na świecie [France Football]

10 najlepiej opłacanych trenerów na świecie [France Football] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” opublikował swoje coroczne zestawienie przedstawiające najlepiej opłacanych trenerów na świecie.

Podobnie jak w przypadku piłkarzy, francuskie czasopismo przyjrzało się tradycyjnie wszelakiego rodzaju wpływom trenerów z całego globu w minionym roku.

Po zsumowaniu ich wynagrodzeń płynących z tytułu klubowych/związkowych kontraktów, a także z reklam oraz rozmaitych bonusów wyszło im, że pozycję lidera w prezentowanym niżej zestawieniu utrzymał Diego Simeone.

Opiekun Atlético Madryt, zgodnie z wyliczeniami magazynu „France Football”, zainkasował aż 40,5 miliona euro, czyli dokładnie o pół miliona mniej niż w całym 2018 roku, ale mimo to okazał się bezkonkurencyjny i w pokonanym polu pozostawił Antonio Conte oraz Pepa Guardiolę.

Obecność tego drugiego na drugim stopniu podium może zwiastować ewentualną zmianę lidera przyszłorocznym rankingu, ponieważ Włoch rozpoczął swoją pracę w Interze Mediolan na początku czerwca.

Jeżeli chodzi o pozostałe miejsca, to wypada wspomnieć o takich szkoleniowców jak Jürgen Klopp (24 miliony euro) czy Zinédine Zidane (23 miliony euro), którzy zanotowali olbrzymi wzrost rocznych przychodów o odpowiednio 11 i 15,5 miliona euro.

Najlepiej zarabiający trenerzy na świecie wg „France Football” (kwoty brutto):

1. Diego Simeone (Atlético Madryt/Argentyna) - 40,5 miliona euro

2. Antonio Conte (Inter Mediolan/Włochy) - 30 milionów euro
3. Pep Guardiola (Manchester City/Hiszpania) - 27 milionów euro
4. Jürgen Klopp (Liverpool/Niemcy) - 24 miliony euro
5. Zinédine Zidane (Real Madryt/Francja) - 23 miliony euro
5. José Mourinho (Tottenham/Portugalia) - 23 miliony euro
7. Ernesto Valverde (były szkoleniowiec Barcelony/Hiszpania) - 19 milionów euro
8. Fabio Cannavaro (były selekcjoner Chin/Guangzhou Evergrande/Włochy) - 14 milionów euro
9. Massimiliano Allegri (były szkoleniowiec Juventusu/Włochy) - 13,5 miliona euro
10. Rafa Benítez (Dalian Aerbin/Hiszpania) - 13 milionów euro

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy