Adam Nawałka chciał wrócić do reprezentacji Polski

Adam Nawałka chciał wrócić do reprezentacji Polski fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty

Adam Nawałka wyraził chęć przejęcia kadry po Jerzym Brzęczku - informują „WP Sportowe Fakty”.

W drugiej połowie stycznia, jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o tym, że z posadą selekcjonera reprezentacji Polski pożegnał się Jerzy Brzęczek.

Wtedy to media spekulowały, kto mógłby zostać jego następcą. Ostatecznie wybór padł na byłego trenera między innymi Fiorentiny oraz Girondins Bordeaux, a więc Paulo Sousę.

Okazuje się, że gdyby nie kandydatura Portugalczyka, mogliśmy być świadkami niezwykle ciekawego powrotu na ławkę trenerską. Zdaniem portalu „WP Sportowe Fakty” chęć ponownego objęcia kadry przejawiał Adam Nawałka.

Kiedy nie podjęto jeszcze decyzji, kto zastąpi Brzęczka, były szkoleniowiec między innymi Górnika Zabrze i Wisły Kraków, miał wysłać Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej jasny sygnał, że chce wrócić. Zbigniew Boniek postawił jednak ostatecznie na kandydaturę zagraniczną.

Selekcjonerem został więc Sousa, ale kandydatura 63-latka nie powinna nikogo dziwić. Jego przygoda z kadrą zakończyła się wprawdzie nieudanymi Mistrzostwami Świata w Rosji, ale wcześniej prowadzony przez niego zespół spisywał się bardzo dobrze.

Drużyna Nawałki najpierw awansowała na Mistrzostwa Europy, pokonując po drodze po raz pierwszy w historii Niemców, by na samym turnieju osiągnąć historyczny sukces, jakim był ćwierćfinał tej imprezy. W ćwierćfinale „Biało-czerwoni” musieli uznać wyższość późniejszego triumfatora, czyli Portugalię.

Następnie reprezentacja Polski pewnie zakwalifikowała się na mundial, gdzie wygrała swoją grupę z 5-punktową przewagę nad Danią.

Teraz do sukcesów 63-latka postara się nawiązać Sousa. Kadra pod jego wodzą już wkrótce, bo w poniedziałek, rozegra pierwszy mecz na EURO 2020. Tego dnia dojdzie do starcia ze Słowacją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy