Adam Nawałka uchylił rąbka tajemnicy. Tych piłkarzy powoła na mecz legend Polska - Brazylia
2025-02-05 11:48:03; Aktualizacja: 3 godziny temuAdam Nawałka powróci na ławkę trenerską w dniu 21 czerwca 2025 roku przy okazji pojedynku legend Polski i Brazylii na Stadionie Śląskim. W rozmowie z Mateuszem Skwierawskim na „WP SportoweFaky” wyjawił nazwiska pierwszych piłkarzy, którzy znajdą się w zespole „Biało-Czerwonych”.
W różnych rejonach świata są w okresie zimowym oraz letnim organizowane spotkania pokazowe z udziałem emerytowanych gwiazd światowego futbolu. Jedno z nich odbędzie się w naszym kraju w dniu 21 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Wówczas zmierzą się ze sobą legendy polskiego piłki z brazylijskimi ikonami. Wśród nich na czoło wysuwa się postać Ronaldinho, który regularnie bierze udział w tego typu eventach, zgarniając przy tym całkiem niezłe sumy.
Po naszej stronie nikt nie może liczyć na takie wyjątkowe gratyfikacje, ale obecność Adama Nawałki na ławce trenerskiej okazała się wystarczająca do tego, aby namówić do udziału w tym wydarzeniu pokaźne grono uczestników eliminacji oraz głównego turnieju EURO 2016 i innych piłkarzy, z którymi były selekcjoner miał możliwość współpracować na różnych płaszczyznach, o czym otwarcie powiedział w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim na „WP SportoweFaky”.Popularne
- W naszej drużynie wystąpią pierwszoplanowe postacie z eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Od początku miałem pomysł, by stworzyć drużynę na bazie tamtych kwalifikacji - przyznał, dodając jednocześnie, że za główne kryterium uznał przekroczenie przez nich 35. roku życia.
- Zapowiada się, że zobaczymy na boisku Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika, Michała Pazdana, Jacka Góralskiego, Kamila Grosickiego, Łukasza Fabiańskiego, Krzysztofa Mączyńskiego, Kubę Błaszczykowskiego, Artura Jędrzejczyka czy Łukasza Piszczka. Jestem po rozmowach z Jurkiem Dudkiem, jest na „tak”. Będę w kontakcie z Arturem Borucem, pamiętam też o Wojtku Szczęsnym. Powołanie otrzyma Rafał Gikiewicz. Bardzo cieszy mnie jego duży entuzjazm. Liczę na Rafała, swoją postawą zasłużył na debiut w reprezentacji. Bramkę będziemy mieli obsadzoną na poziomie światowym - kontynuował.
Nawałka nie wykluczył też występu Roberta Lewandowskiego, który będzie miał akurat wtedy wolne, ponieważ FC Barcelona nie uzyskała kwalifikacji na Klubowe Mistrzostwa Świata.
Ponadto 67-latek szykuje jeszcze dużą niespodziankę wśród graczy po polskiej stronie.
- Robert wyraził zainteresowanie i ciekawość. Wiele zależy od zgody Barcelony - powiedział.
- Zawsze muszą być niespodzianki czy odkrycia. Także w tym przypadku. Będzie pewne zaskakujące powołanie, ale trzymam je w tajemnicy. Ostateczną kadrę na mecz podam miesiąc przed wydarzeniem - zakończył.