Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę

Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę fot. FC Porto
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Guardian

FC Porto wyceniło Alexa Tellesa na 20 milionów euro. Zważywszy na fakt, iż umowa Brazylijczyka wygasa za około dziewięć miesięcy, zawodnik uważa, że to zbyt dużo i prosi o obniżkę. Tylko w ten sposób transfer z jego udziałem może dojść do skutku.

Po wielu nieudanych próbach uwolnienia się od „Smoków” i wyjazdu do innego klubu, wygląda na to, że tym razem 27-latek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Piłkarz z Kraju Kawy stoi przed ogromną szansą transferu do Premier League, ale na drodze do zrealizowania marzenia stoją oczekiwania finansowe jego pracodawcy.

Mistrz Portugalii aktualnie żąda od Manchesteru United zapłacenia 20 milionów euro. Anglicy ani myślą przystawać na zaproponowane warunki i postanowili poczekać na rozwój wypadków.

Fakty są takie, że okno transferowe zamyka się za 10 dni, a jeśli Alex Telles nie podpisze nowego kontraktu, a na to się nie zanosi, FC Porto straci ostatnią okazję na spory zarobek. Jednokrotny reprezentant „Canarinhos” od stycznia będzie mógł negocjować z dowolnym klubem, zawierając z nim przedwstępny kontrakt, a wtedy ekipa z Estádio do Dragão nie zarobi ani grosza. Czas zatem działa na korzyść „Czerwonych Diabłów”.

Do piątego października nie zamierza czekać sam zawodnik, który według „The Guardian” miał nie zgodzić się z wyceną Portugalczyków i poprosić ich o obniżkę w celu ułatwienia mu odejścia. Na razie jego apel pozostał bez odpowiedzi, ale liczy on, że wkrótce uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów zmieni swoje nastawienie.

Wspomniane źródło uważa, że przedstawiciel Premier League wycenia Brazylijczyka na około 12 milionów funtów (13 milionów euro).

Lewy defensor w poprzedniej kampanii zgromadził 49 występów okraszonych 13 trafieniami i 12 ostatnimi podaniami. W obecnych rozgrywkach na swoim koncie ma on już jedno spotkanie, w którym… zdobył dwie bramki i raz asystował.

W przeszłości Alex Telles negocjował już m.in. z Chelsea, Atlético Madryt czy Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy