Alphonso Davies otrzymał nową ofertę

2024-06-10 14:33:52; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Alphonso Davies otrzymał nową ofertę Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Philipp Kessler | Hanna Raif

Alphonso Davies nadal nie zdecydował w sprawie przyszłości. Jego kontrakt z Bayernem Monachium wygasa za rok i teraz otrzymał on od niemieckiego klubu nową, lepszą propozycję - donoszą Philipp Kessler oraz Hanna Raif. Chęć pozyskania Kanadyjczyka deklaruje Real Madryt.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że dni Alphonso Daviesa w Bayernie Monachium są policzone. Jego kontrakt z klubem wygasa 30 czerwca 2025 roku, a media donosiły o braku porozumienia przy negocjacjach pomiędzy stronami. Chodziło głównie o kwestie transferowe i ogromne wymagania finansowe defensora.

Z odsieczą miał przyjść zatem Real Madryt. Hiszpanie szukają bowiem nowego lewego obrońcę i wydawało się, że to właśnie Davies trafi na Estadio Santiago Bernabéu. Rozmowy utknęły jednak w martwym punkcie, co dało nadzieję w Bawarii.

Tym bardziej że nowy trener trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Bundesligi, a więc Vincent Kompany jest zwolennikiem zatrzymania Daviesa. Również i sam Kanadyjczyk zmienił swoje podejście do przyszłości.

Na nowo zatem strony usiadły do stołu, a owcem rozmów jest nowa, ulepszona propozycja. Ta opiewa na 13 milionów euro samej podstawy oraz kolejne cztery miliony euro w formie bonusów. Na razie nie wiadomo, jak zareaguje na to zawodnik, ale dyrektor Max Eberl liczy na pozytywne zakończenie sprawy.

Jeśli jednak Davies tego nie przyjmie, to szanse na kontynuacje współpracy drastycznie zmaleją. Niektórzy szefowie Bayernu są źli na otoczenie 23- latka. Uli Hoeneß krytycznie wypowiadał o sposobach negocjacji ze strony zawodnika.

Alphonso Davies trafił do Monachium z Vancouver Whitecaps w styczniu 2019 roku za 14 milionów euro. Poprzedni sezon w jego wykonaniu to 42 spotkania, trzy gole i sześć asyst.