Co z przyszłością Cesca Fàbregasa? Możliwe dwa scenariusze

Co z przyszłością Cesca Fàbregasa? Możliwe dwa scenariusze fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Cesc Fàbregas podpisał ostatniego lata dwuletnią umowę z Como 1907. Teraz bierze pod uwagę jej przedwczesne zerwanie i zakończenie profesjonalnej kariery - poinformował Matteo Moretto z Relevo.com.

W sobotnie popołudnie dojdzie na zapleczu Serie A do ciekawego spotkania z udziałem drużyn reprezentowanych przez doświadczonych Cesca Fàbregasa (Como 1907) i Gianluigiego Buffona (Parma).

Obaj panowie najlepsze lata profesjonalnej kariery mają już za sobą. Pokazuje to między innymi fakt, że w... 2008 roku hiszpański pomocnik, pokonując w decydującej serii jedenastek włoskiego bramkarza, wyeliminował reprezentację z Półwyspu Apenińskiego z rywalizacji w Mistrzostwach Europy.

Teraz przyjdzie im ponownie się zmierzyć już w zupełnie innych okolicznościach oraz odmiennym nastawieniem po blisko piętnastu latach od wspomnianego wydarzenia.

Doświadczeni piłkarze są związani z obecnymi pracodawcami do końca następnego sezonu, co mogłoby oznaczać, że mogą mieć okazję jeszcze dwukrotnie stanąć naprzeciw sobie.

Motteo Moretto z Relevo.com uważa jednak, że w kolejnych rozgrywkach swoją karierę może kontynuować tylko Buffon, bo Fàbregas zastanawia się bardzo poważnie nad rozwiązaniem umowy i zawieszeniem korków na kołku.

Wynika to z tego, że 35-letni zawodnik nie jest zadowolony z prezentowanej formy i brakuje mu wystarczające motywacji do dalszej gry na profesjonalnym poziomie.

Były gracz Barcelony, Arsenal, Chelsea czy AS Monaco nie podjął jeszcze wiążącej decyzji, ale w przeciągu kilku najbliższych tygodni ma w klarowny sposób przedstawić swoje stanowisko władzom Como 1907.

Były reprezentant Hiszpanii nie będzie z pewnością narzekał na brak zajęcia po ewentualnym zakończeniu kariery, ponieważ już od pewnego czasu czyni starania w kierunku uzyskania niezbędnych dokumentów do podjęcia pracy w charakterze szkoleniowca.

Fàbregas rozegrał czternaście meczów na zapleczu Serie A i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy