De Ligt uważa, że jego status w światowej piłce znacząco wzrósł. Transfer do Barcelony oddala się?!

De Ligt uważa, że jego status w światowej piłce znacząco wzrósł. Transfer do Barcelony oddala się?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Gerard Romero (RAC 1)

To co jeszcze do niedawna było praktycznie pewne, dziś takie nie jest. Transfer Matthijsa de Ligta do Barcelony stanął pod znakiem zapytania. Wszystko przez jego dodatkowe wymagania.

19-letni środkowy obrońca od dłuższego czasu prowadził rozmowy z „Blaugraną”. W pewnej chwili wydawało się nawet, że strony wypracowały porozumienie. Negocjacje z Ajaksem także szły w odpowiednim kierunku.

Jednak zgodnie z tym, co przekazał Gerard Romero z RAC 1, w ostatnich dniach sytuacja Holendra znacząco zmieniła się. Kapitan zwycięzcy Eredivisie miał zażądać większej roli w klubu. Jest to spowodowane jego rosnącym statusem w świecie futbolu oraz ofertami z wielu zespołów. 

Ponadto Mino Raiola, bacząc na propozycje m.in. klubów Premier League, wbrew temu co wcześniej ustalono, chce wyższej prowizji. 

Na ten moment Katalończycy nie mają zamiaru zgodzić się na powyższe żądania. Dyrekcja mistrzów Hiszpanii uważa bowiem, że byłoby to nie fair wobec graczy, którzy już przebywają na Camp Nou. Chodzi oczywiście o Clémenta Lengleta, Gerarda Piqué oraz Samuela Umtitiego. 

W związku z tym transfer Matthijsa de Ligta do Barcelony stanął w martwym punkcie. 

Jego liczby z niedawno zakończonego sezonu prezentują się następująco: 55 meczów, siedem trafień i cztery asyst. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy