Domino ruszyło. Cracovia z komunikatem w sprawie afery alkoholowej [OFICJALNIE]

2023-11-06 11:45:44; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Domino ruszyło. Cracovia z komunikatem w sprawie afery alkoholowej [OFICJALNIE]
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Cracovia

Czterech zawodników zostało usuniętych ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 17. Wśród nich znalazł się zawodnik Cracovii, Filip Rózga. Krakowski klub wydał komunikat w tej sprawie.

Poniedziałkowy poranek nie przyniósł najlepszych wieści. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 17 doszło do skandalu. Czterech zawodników wymknęło się wieczorem do baru, w którym spożywali alkohol.

Selekcjoner Marcin Włodarski podczas drugiego obchodu zastał dwa puste pokoje. Szybko odnalazł cały kwartet, który był pod wpływem napojów wysokoprocentowych. Oskar Tomczyk z Lecha Poznań rozbił nawet głowę.

Oprócz niego regulamin złamali również Filip Wolski, Jan Łabędzki i Filip Rózga z Cracovii.

Ten ostatnio w ten sam dzień, w którym postanowił opić zbliżające się Mistrzostwa Świata, rozegrał 45 minut w towarzyskim starciu ze Stanami Zjednoczonymi. 17-latek zdobył nawet gola.

Sam w niedawnym wywiadzie mówił o „niesamowitym szczęściu”, które spotkało go w związku z udziałem w indonezyjskim turnieju.

Jak już wiadomo, Rózga na mundialu nie zagra.

Idąc drogą Lecha Poznań i ŁKS-u Łódź, Cracovia wydała komunikat w sprawie lewonożnej perełki.

„Nasz Klub w pełni popiera decyzję sztabu reprezentacji Polski do lat 17, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zachowanie, za jakie zawodnicy zostali odsunięci z kadry, jest niegodne piłkarzy reprezentujących Polskę na dużym międzynarodowym turnieju, jakim są Mistrzostwa Świata do lat 17. Było to też zdarzenie, które mocno narusza zasady, jakimi kierować powinien się jakikolwiek piłkarz. Profesjonalizmu i właściwego podejścia do sportu uczymy w naszej Akademii od najmłodszych lat i zdarzenie, którego uczestnikiem był także piłkarz Pasów, jest takim, które wymaga potępienia” - czytamy na oficjalnej stronie najstarszego klubu sportowego w Polsce.