Donnarumma bohaterem hitowego transferu?!

Donnarumma bohaterem hitowego transferu?! fot. AC Milan
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica | Calciomercato.com

Jak informują włoskie media, Gianluigi Donnarumma jest obiektem pożądania Paris Saint-Germain oraz Manchesteru United.

Przyszłość włoskiego golkipera w dużej mierze zależy od tego, czy Milan ostatecznie awansuje do Ligi Mistrzów. „Rossonerim” do rozegrania pozostały dwa spotkania, a na ten moment tracą do czwartej Atalanty trzy punkty. W przypadku niepowodzenia według „La Repubbliki” mediolańczycy mogą zostać zmuszeni do sprzedaży jednego z kluczowych graczy, a wybór ma paść właśnie na Gianlugiego Donnarummę.

Sytuacji 20-latka na ten moment przyglądają się dwa kluby: Paris Saint-Germain oraz Manchester United. Nieco poważniejsze zainteresowanie płynie jednak z Paryża. Mistrzowie Francji ponoć już przygotowują ofertę w wysokości 50 milionów euro, która zostanie złożona, gdy tylko pewne będzie, że Milan nie zagwarantuje sobie miejsca dającego awans do Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że nie tak dawno francuscy dziennikarze podawali, że Thomas Tuchel woli postawić na Kevina Trappa niż wykładać krocie na angaż Davida de Gei. Być może niemiecki trener zweryfikuje swoje plany, jeśli pojawi się okazja do zakontraktowania jednego z najlepszych bramkarzy młodego pokolenia. 

Z kolei „Czerwone Diabły” myślą o Donnarummie w kontekście zastąpienia wspomnianego De Gei, który na Old Trafford pobiera wysoką tygodniówkę, a należy pamiętać, że Manchester United w tym roku nie zagra w Lidze Mistrzów. 

Liczby 12-krotnego reprezentanta Włoch z tego sezonu prezentują się następująco: 37 spotkań i 13 czystych kont. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy