FC Barcelona: Junior Firpo odchodzi z klubu

2021-07-03 14:12:37; Aktualizacja: 2 lata temu
FC Barcelona: Junior Firpo odchodzi z klubu Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Sport I Mundo Deportivo

Junior Firpo żegna się z Barceloną za 15 milionów euro - pisze „Sport”.

Przenosiny Firpo do Leeds United są już w pełni przesądzone. Barcelona otrzyma za swojego zawodnika 15 milionów euro, choć na razie nie do końca wiadomo, czy w tej kwocie są już bonusy, czy może jakieś dojdą. Transfer może zostać ogłoszony w każdej chwili, choć niewykluczone, że dojdzie do tego już po weekendzie.

24-letni lewy obrońca udał się już do Anglii, ale jak podaje „Mundo Deportivo”, finalizację testów medycznych opóźnia nieco koronawirusowy protokół wjazdu na teren Wielkiej Brytanii. Już po nich boczny defensor parafuje z Leeds kontrakt na cztery lub pięć sezonów.

Firpo, choć w Katalonii nigdy nie mógł liczyć na regularne występy, nie narzekał na brak zainteresowania. W jego kierunku spoglądał chociażby Milan, a Leeds wcale nie było jedynym przedstawicielem Premier League chcącym go pozyskać. Media wymieniały również West Ham i Southampton. Na ostatniej prostej swoje miało zrobić to, że sam zawodnik chciał współpracować z opiekunem „Pawi” - Marcelo Bielsą.

Firpo opuści Barcelonę, mając na koncie rozegranych 41 meczów w jej koszulce (dwa gole i trzy asysty).

„Duma Katalonii” jest raczej zadowolona z takiego obrotu sprawy. 24-latka od pewnego czasu wymieniało się w gronie graczy, z którymi rozstanie będzie na rękę klubowi z Camp Nou.