FC Barcelona: List pożegnalny Ernesto Valverde

FC Barcelona: List pożegnalny Ernesto Valverde
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

„Duma Katalonii” opublikowała na oficjalnej stronie internetowej list pożegnalny napisany przez Ernesto Valverde, który został skierowany do wszystkich osób związanych z ekipą z Camp Nou.

Zarząd Barcelony zdecydował się na zakończenie współpracy z baskijskim szkoleniowcem po porażce z Atlético Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii i postanowił mianować na jego miejsce Quique Setiéna.

Obie strony rozeszły się w przyjaznej atmosferze, o czym świadczy między innymi fakt, że przedstawiciele „Dumy Katalonii” zgodzili się na opublikowanie listu pożegnalnego napisanego przez Ernesto Valverde na oficjalnej stronie internetowej.

55-latek podziękował w nim za spędzony czas w ekipie z Camp Nou i życzył swojemu następcy oraz całej drużynie powodzenia na dalszym etapie trwających rozgrywek.

„Mój etap w roli trenera Barcelony dobiegł końca. Od samego początku było to bardzo intensywne dwa i pół sezonu. W tym czasie przeżyłem bardzo szczęśliwe chwile, świętując zwycięstwa i zdobywanie trofeów, ale również ciężkie oraz trudne momenty. Chcę jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na przeżyte doświadczenia i sympatię, którą odczuwałem ze strony kibiców przez ten okres.

Chcę podziękować prezydentowi Josepowi Marii Bartomeu i zarządowi za danie mi szansy prowadzenia tego zespołu i za ich otrzymane zaufanie. Chciałbym również podziękować za wsparcie wszystkim osobom, które towarzyszyły mi w klubie przez te dwa i pół sezonu, a zwłaszcza tym, którzy pracowali ze mną przy pierwszym zespole i wokół niego, z którymi dzieliłem tyle chwil w Ciutat Esportiva i podczas wszystkich podróży. Oczywiście chcę też podziękować piłkarzom za całą pracę i wysiłek, które pozwoliły nam świętować cztery zdobyte trofea. Życzę im wszystkiego co najlepsze, tak jak nowemu trenerowi Quique Setiénowi. Uściski dla wszystkich” - napisał Ernesto Valverde.

Bask objął stanowisko szkoleniowca „Dumy Katalonii” na początku lipca 2017 roku. Od tego czasu wzbogacił klubową gablotę o cztery puchary - dwa mistrzostwa (2017/2018, 2018/2019), Puchar (2017/2018) oraz Superpuchar Hiszpanii (2018).

55-latek mógł ich mieć na swoim koncie więcej, ale niestety w Lidze Mistrzów musiał uznać w fazie pucharowej wyższość Romy (4:1, 0:3) i w minionym roku z Liverpoolu (3:0, 0:4).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy