FC Barcelona: List pożegnalny Ernesto Valverde

FC Barcelona: List pożegnalny Ernesto Valverde
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

„Duma Katalonii” opublikowała na oficjalnej stronie internetowej list pożegnalny napisany przez Ernesto Valverde, który został skierowany do wszystkich osób związanych z ekipą z Camp Nou.

Zarząd Barcelony zdecydował się na zakończenie współpracy z baskijskim szkoleniowcem po porażce z Atlético Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii i postanowił mianować na jego miejsce Quique Setiéna.

Obie strony rozeszły się w przyjaznej atmosferze, o czym świadczy między innymi fakt, że przedstawiciele „Dumy Katalonii” zgodzili się na opublikowanie listu pożegnalnego napisanego przez Ernesto Valverde na oficjalnej stronie internetowej.

55-latek podziękował w nim za spędzony czas w ekipie z Camp Nou i życzył swojemu następcy oraz całej drużynie powodzenia na dalszym etapie trwających rozgrywek.

„Mój etap w roli trenera Barcelony dobiegł końca. Od samego początku było to bardzo intensywne dwa i pół sezonu. W tym czasie przeżyłem bardzo szczęśliwe chwile, świętując zwycięstwa i zdobywanie trofeów, ale również ciężkie oraz trudne momenty. Chcę jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na przeżyte doświadczenia i sympatię, którą odczuwałem ze strony kibiców przez ten okres.

Chcę podziękować prezydentowi Josepowi Marii Bartomeu i zarządowi za danie mi szansy prowadzenia tego zespołu i za ich otrzymane zaufanie. Chciałbym również podziękować za wsparcie wszystkim osobom, które towarzyszyły mi w klubie przez te dwa i pół sezonu, a zwłaszcza tym, którzy pracowali ze mną przy pierwszym zespole i wokół niego, z którymi dzieliłem tyle chwil w Ciutat Esportiva i podczas wszystkich podróży. Oczywiście chcę też podziękować piłkarzom za całą pracę i wysiłek, które pozwoliły nam świętować cztery zdobyte trofea. Życzę im wszystkiego co najlepsze, tak jak nowemu trenerowi Quique Setiénowi. Uściski dla wszystkich” - napisał Ernesto Valverde.

Bask objął stanowisko szkoleniowca „Dumy Katalonii” na początku lipca 2017 roku. Od tego czasu wzbogacił klubową gablotę o cztery puchary - dwa mistrzostwa (2017/2018, 2018/2019), Puchar (2017/2018) oraz Superpuchar Hiszpanii (2018).

55-latek mógł ich mieć na swoim koncie więcej, ale niestety w Lidze Mistrzów musiał uznać w fazie pucharowej wyższość Romy (4:1, 0:3) i w minionym roku z Liverpoolu (3:0, 0:4).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy